W akcji ratunkowej wzięło udział około 30 osób: specjalistów i wolontariuszy.

Dwa humbaki znaleziono na plaży w kurorcie La Lucila del Mar, 360 km na południe od Buenos Aires. 3 października młoda samica o długości 9,8 metra i wadze około ośmiu ton utkwiła na mieliźnie. Następnego dnia na brzegu utkwił też samiec o długości 8,5 metra i wadze około siedmiu ton. Uratowanie nawet jednego wieloryba nie jest łatwym zadaniem, ale w tym przypadku okazało się podwójnie trudne.

5 października na miejsce przybyli ekolodzy z Fundación Mundo Marino i inni specjaliści. Z ich pomocą podjęto działania mające na celu przedłużenie życia zwierząt tkwiących w nienaturalnej dla siebie pozycji. Jako pierwsza pomoc otrzymała samica. Ludzie ostrożnie odwracali ja i ustawiali płetwy piersiowe tak, aby zwierzę mogło oddychać w sposób ciągły, a temperatura ciała się ustabilizowała.

Zdjecie: Fundación Mundo Marino
Zdjecie: Fundación Mundo Marino

Popularne wiadomości teraz

Oliwia Bieniuk świętuje swoje 19. urodziny. Jarosław Bieniuk pogratulował córkę: opublikował jej archiwalne zdjęcie

Daniel Martyniuk jednak się złamał i znów ostro imprezuje. Celebryta zatęsknił za dawnym życiem

Wpadka w porannym programie telewizyjnym. To się mogło źle skończyć

Tym znakom zodiaku towarzyszyć będzie szczęście w 2022 roku

W akcji wzięło udział około 30 osób, w tym mieszkańcy, funkcjonariusze straży przybrzeżnej, strażacy i ratownicy plażowi. W pewnym momencie silna fala przewróciła wyczerpanego wieloryba i on zaczął się dusić, ale ratownikom udało się naprawić sytuację. Następnie pod ciałem zwierzęcia rozciągnięto specjalne zawiesia, przymocowane do łyżki koparki. Potężna maszyna uniosła olbrzymiego wieloryba i przeniosła go z mielizny na głębokość. To wystarczyło, żeby samica sama odpłynęła.

Drugi wieloryb był na lądzie nie aż tak długo, dlatego zaczęli go ratować w drugiej kolejności. Wykonano te same czynności, które również zakończyły się sukcesem. Eksperci zauważają, że w ostatnich latach duże ssaki morskie coraz częściej trafiają w podobne sytuacje, więc ratownikom udało się już wypracować plan ich ratowania.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational