Wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców wykazały, ze miłośnicy kotów są na ogół bardziej wykształceni niż miłośnicy psów. Ponadto są bardziej powściągliwi, wrażliwi i niezależni.

Badanie przeprowadzili specjaliści z Carroll University w USA; jego wyniki (2014) zostały zaprezentowane na 26. dorocznym spotkaniu Stowarzyszenia Nauk Psychologicznych w San Francisco. W badaniu wzięło udział około 600 studentów. Większość z nich (60%) określiła siebie jako miłośnicy psów. 11% natomiast kochają koty, a pozostali twierdzą, że albo w ogóle są obojętne wobec zwierząt, albo sympatyzują kotom i psom w równej mierze. W trakcie eksperymentu każdy z respondentów został poproszony o odpowiedź na szereg pytań dotyczących siebie, swojej erudycji i cech osobistych.

Fakt, że „miłośnicy kotów” okazali się bardziej wycofani i wrażliwi, wcale nie zdziwił naukowców. Psy to zwierzęta niezwykle towarzyskie, które wymagają tego samego zachowania od swoich właścicieli, natomiast osoby introwertyczne częściej wybierają kota: w końcu nie trzeba z nim wychodzić na spacer wtedy, gdy np. chce się poczytać książkę. Jednocześnie koty są bardziej czułe, co odpowiada bardziej wrażliwym ludziom. Jednocześnie miłośnicy kotów częściej łamią zasady, a miłośnicy psów są bardziej zorganizowani. Wszystko to w pełni odpowiada zachowaniu zwierząt domowych. Naukowcy uważają, że ludzie wybierają zwierzaka w oparciu o swoje zasady życia.

Popularne wiadomości teraz

Odważna kobieta! 41-letnia rodząca kobieta sama pojechała rowerze do porowódki. Niewielu by się na to zgodziło

Świąteczny test na spostrzegawczość, z którym mało kto sobie radzi. Wymaga sprawnego oka

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

Kiedy jest naprawdę mało miejsca: Top 5 zabawnych zdjęć dziwnego układu pralek w łazience

Tymczasem wyniki testów poziomu inteligencji (IQ) nie są bezpośrednio związane z cechami zwierząt domowych, i naukowcy nie mają wyjaśnienia dla takich wniosków. Jednak nawet tę niewielką próbkę można uznać za prawdziwą: ona koreluje z wynikami prac naukowych przeprowadzonych przez specjalistów z Uniwersytetu w Bristolu w 2010 roku. Według uzyskanych wówczas danych właściciele kotów są bardziej wykształceni niż właściciele psów. W badaniu wzięło udział ponad 4500 respondentów.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana