Naukowcy z Uniwersytetu Orebro w Szwecji dokonali badania na związek między cechami osobowości, a kolorem naszych oczu.

W badaniu wzięło udział ponad 400 osób, a jego wyniki wykazały, że faktycznie osoby posiadające taki sam kolor oczu, mają wiele wspólnych cech charakteru, a ma to najprawdopodobniej związek z tym, że przy tworzeniu koloru oczu, biorą udział te same geny, które odpowiadają za płaty czołowe, a przednia ich część jest odpowiedzialna m.in. za funkcje poznawcze i cechy osobowości. 

Kobiety o tych imionach są zbyt wymagające. Nie mają łatwo, by znaleźć sobie męża

Oczy brązowe i czarne

Osoby o tym kolorze oczu cechuje to, że są zachowawczy i lubią przestrzegać zasad. Oprócz tego charakteryzuje ich odpowiedzialność i niewiarygodna siła. Ciemnoocy potrafią przetrwać wiele. Wykazano także, że ich zdolności motoryczne są godne podzwu, dzięki czemu często osiągają lepsze wyniki w sporcie, niż osoby o innym kolorze oczu. Co więcej, ich ciało ma ponadprzeciętne zdolności regeneracyjne przez co mogą sobie pozwolić na przykład na krótszy sen.

Popularne wiadomości teraz

Katarzyna Dowbor pokazała w sieci zdjęcie z mamą. Seniorka jest w świetnej kondycji

Ciekawy psychotest. Wybierz jedno z trzech drzew i zobacz jakie są Twoje najmocniejsze strony

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

One znacznie skracają lata: modne fryzury dla pań po 60-tce

Oczy zielone

Zielonoocy są wszechobecnie uważani za najbardziej atrakcyjnych osobników na świecie. Są oni tajemniczy i nieśmiali, ale zawsze wzbudzają w nas dobre emocje. Lubią prowadzić życie poukładane, jednak od czasu do szalu potrafią zaszaleć, czym mogą zdziwić. To nieobliczalni ludzie, których trudno rozgryść. Sprawdzają się świetnie w roli przyjaciela czy partnera, bowiem są bardzo wierni i można na nich liczyć. Natomiast w pracy świetnie sobie radzą z presją czasu.

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Oczy niebieskie

U osób z niebieskimi oczami zauważa się niezwykłą sentymentalność i wrażliwość. Szybko przywiązują się do osób i rzeczy. Nie przejdą też obojętnie obok krzywdy ludzkiej i są pierwsi do udzielenia pomocy. Ludzie oceniają ich jako miłych, uprzejmych, a u kobiet zauważa się skłonność do egoizmu. Zauważono też, że w kwestiach zawodowych, niebieskoocy doskonale radzą sobie z planowaniem i dogłębną analizą danych problemów.

Oczy szare

Osoby mające taki kolor oczu są kreatywni i ambitni. Potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji i uparcie dążą do celu. Trudno zaspokoić ich głód sukcesu. Mają niezwykle twórczy umysł dzięki któremu kryją w sobie wiele talentów. Świetnie radzą sobie w życiu zawodowym, natomiast ich sprawy osobiste stanowią dla nich problem. To samotnicy, pełni obaw i lęków. Z reguły nie ufają i nie mówią o swoich problemach, przez co ich relacje damsko-męskie są bardzo utrudnione.

Oczy piwne

Osoby o tym wyjątkowym kolorze oczu są niezwykle otwarte i przyjazne. Doskonale odnajdują się w każdym towarzystwie i w każdej sytuacji - są bardzo elastyczni. Najlepiej radzą sobie, kiedy nie muszą się nikomu podporządkowywać. Są bardzo wydajni, jeśli pracują tylko dla siebie - lubią być swoim szefem. Oprócz tego, osoby o piwnych oczach są bardzo szalone i lubią adrenalinę. Są stali w uczuciach, jednak bywają kłótliwi, przez zbyt szybkie denerwowanie się.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana