Proroctwa i przepowiednie ciekawią od ludzi od lat. Jedni w nie wierzą, inni zupełnie je negują, a jeszcze inni wierzą w nie częściowo. Jaka jest poprawna postawa? Tego chyba nie wie nikt. 

Przepowiednia św. Malachiasza o ostatnim papieżu

Św. Malachiasz był irlandzkim kapłanem, który żył na przełomie XI i XII wieku. Duchowny został biskupem, który podróżował po świecie. Dziś swoją popularność zawdzięcza przepowiedniom na temat przyszłości. To od niego własnie pochodzi między wielka wizja, w której opisał 112 papieży. Ostatnim, jaki miałby urzędować w Watykanie, jest Franciszek, czyli obecny papież.

Wizja zapowiada więc rozłam Kościoła. A skąd wiadomo, że to właśnie on będzie ostatnim papieżem? W proroctwie św. Malachiasza jako przedostatniego papieża wskazał „Gloria Olivae” (tłum. „chwała oliwki”) – a jak wskazują badacze - Benedykt XVI wywodzi się z zakonu benedyktynów, których symbolem jest gałązka oliwna.

Jego poprzednik miał być „De labora Solis” czyli „Z pracy Słońca” - gdy urodził się Karol Wojtyła, znany później jako Jan Paweł II, doszło do zaćmienia słońca. Poprzednik Jana Pawła II - Jan Paweł I został z kolei opisany jako „De medietate Lunae” („Z połowy Księżyca”). Albino Luciani został wybrany na papieża, gdy Księżyc wchodził w ostatnią kwadrę – czytamy w serwisie planeta.pl.

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego na tronie zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec

Myślicie, że ta przepowiednia może się sprawdzić?

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana