Czasami dzieci zaczynają myśleć, że w dzieciństwie był do nich zupełnie inny stosunek, a matka, która teraz całuje wnuka, była bardziej surowa. I nie można powiedzieć, że nie ma podstaw do takich myśli!

Punkt zwrotny: trzy znaki zodiaku czekają na drastyczne zmiany w grudniu

Nie można więc nie zauważyć, że stosunek do wnuków jest zupełnie inny. Wydaje się, że babcie czują się znacznie lepiej niż własne dzieci. Naukowcy chcieli potwierdzić lub zaprzeczyć temu faktowi.

Profesor antropologii, nauk behawioralnych i psychiatrii na Emory University w Stanach Zjednoczonych, bardzo interesuje go stosunek emerytów do dzieci. Postanowił za wszelką cenę dowiedzieć się, czy babcie naprawdę rozpieszczają i czują się lepiej wnukami niż dzieci.

Profesor James Rilling przeprowadził nawet badanie, w którym wzięło udział pięćdziesiąt kobiet, które mają co najmniej jednego wnuka lub wnuczkę w wieku od trzech do dwunastu lat.

Popularne wiadomości teraz

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

Rafał Maślak pokazał zdjęcia z chrztu córki. Piękne kadry rozczuliły fanów

Magda Mołek opowiedziała o swojej traumie ze spowiedzi. Do dzisiaj trudno jej się o tym mówi

Test obrazkowy. To, jakie zwierzę widzisz na tym obrazku, zdradza jaką osobą jesteś

Trzeba było w jakiś sposób zbadać funkcje mózgu tych kobiet, a do tego James wykorzystał rezonans magnetyczny. Pokazał babciom zdjęcia ich wnuków, a potem własnych dzieci. W tym samym czasie dostali inne zdjęcia, które przedstawiały innych dorosłych i dzieci, które nie były krewnymi babci.

Horoskop na rok 2022: jakie znaki zodiaku czekają na fatalne zmiany

Oto, czego się dowiedzieliśmy: kiedy babcie oglądały zdjęcia swoich wnuków, natychmiast aktywowały te części mózgu, które są związane z empatią emocjonalną. Oznacza to, że stan emocjonalny dzieci jest znacznie lepiej rozumiany przez babcie, a nie przez rodziców.

Kiedy kobiety oglądały zdjęcia swoich już dorosłych dzieci, aktywowały się zupełnie inne części mózgu, które są związane z empatią poznawczą. Oznacza to, że babcie postrzegały emocje własnego dziecka intelektualnie, ale nie miały tak silnego związku emocjonalnego jak z wnukami.

Więc co się dzieje? Okazuje się, że dzieci są znacznie lepiej rozumiane i odczuwane nie przez tatę i mamę, ale przez babcię! Dlatego mają nieodpartą chęć rozpieszczania dzieci. Zabawny fakt, prawda? Chociaż już o tym wiedzieliśmy, bez specjalnych badań. Ale widzicie, poznanie naukowej podstawy własnych myśli jest interesujące.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana