W sieci pojawiły się zdjęcia ogromnej rodziny z Mali, która zasłynęła na całym świecie dzięki narodzinom dziewięciorga dzieci w lipcu, co stało się rekordem.

Mężczyzna wyjechał do pracy w innym kraju. Nie było go 5 lat. Po powrocie zastał żonę i dwoje dzieci

Według Daily Mail matka dzieci, Halima Cisse, jest już zdeterminowana, aby zostać wypisana z marokańskiego szpitala i wrócić do domu.

Duża rodzina
Duża rodzina
Duża rodzina

Chociaż dzieci Cisse urodziły się przedwcześnie, dziś stały się silniejsze i mają się dobrze.

Popularne wiadomości teraz

I nawet nie chcę skarcić: 15 zdjęć niegrzecznych zwierzaków, na które nie możesz się złościć

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek już nie razem? Po tym nagraniu nie ma wątpliwości

Agnieszka Woźniak-Starak z nową fryzurą. W takim wydaniu wygląda jak 15-latka

Gdzie zapomniała biustonosza? Aktorka Wiktoria Gąsiewska zaprezentowała się przed fanami w odważnym stroju

„Wszyscy bardzo dobrze się dogadują i przyjemnie się o nie dbają. Z każdym dniem stają się coraz silniejsze i możliwe, że wkrótce będą mogli odmówić pomocy medycznej, abyśmy mogli zabrać ich do domu” – powiedziała 26-letnia matka.

Duża rodzina
Duża rodzina
Duża rodzina

W sumie kobieta urodziła czterech chłopców i pięć dziewczynek. Chłopcy mają na imię Mohammed, Bach, El-Hadji i Umar, a dziewczynki Khava, Adam, Fatuma, Ouma i Qadidiya.

Jak wygląda kobieta, która postanawiła zapuścić siwe włosy i nie farbować ich

Dziewięcioro dzieci zostało poczętych naturalnie, ale urodziło się przedwcześnie, dlatego ich waga wahała się od 500 g do 1 kg. Zostali oni umieszczeni w specjalnych inkubatorach na oddziale intensywnej terapii kliniki, gdzie przez kilka miesięcy byli pod całodobową opieką zespołu lekarzy i pielęgniarek.

Duża rodzina
Duża rodzina
Duża rodzina

Dzieci z inkubatorów wywieziono do domu w sierpniu, cała rodzina zamieszkała w mieszkaniu niedaleko szpitala, aby lekarze mogli pomóc potomstwu. Wszystkie dzieci przybrały na wadze i nadal się rozwijają.

Ojcu dzieci, 35-letniemu żeglarzowi Kaderowi Arbi i Halimie Cissa pozwolono zrobić z dziećmi sesję zdjęciową dopiero teraz, ponieważ wcześniej były słabe i przebywały w inkubatorach.

Zdjęcia przedstawiają chłopców - Umara, El-Hadji, Bacha i Mohammeda - w zielonych kombinezonach z napisem "Brat". Dziewczyny Adama, Oumo, Hawy, Kadidiya i Fatumy ubrane są w różowo-niebieskie stroje.

Wszystkie dzieci są obywatelami Mali i odwiedził je w zeszłym tygodniu minister zdrowia Jaminatu Sangare. Urzędnik polecił bezpiecznie dostarczyć dom rodzinny. Wiadomo, że rachunek za usługi personelu medycznego oraz utrzymanie dzieci i ich matki zbliżał się do miliona funtów, ale większość pieniędzy przeznaczył rząd Mali.

Duża rodzina
Duża rodzina
Duża rodzina

Halima Cisse urodziła w lipcu dziewięcioro dzieci, bijąc poprzedni rekord z 2009 roku Nadi Suleman. Jej poprzedniczka urodziła jedno dziecko mniej.

Cisse prawie zmarła z powodu utraty krwi podczas porodu. Lekarze obliczyli, że jej brzuch ważył prawie 30 kg z powodu niemowląt i płynu owodniowego.

Para pobrała się w 2017 roku i ma kolejną córkę Sudę, która ma 2,5 roku. Przez cały ten czas krewni opiekowali się najstarszym.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com


Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana