Możnaby było długo dyskutowac nad tym, kiedy jest idealny moment dla kobiety na urodzenie dziecka. Prawdopodobnie dla każdej z nas jest to inny czas, lub w ogóle go nie ma i faktycznie nie można idealnie zaplanować sobie momentu na dziecko. Jednak bez wątpienia nie poleca się zachodzić w ciążę z przypadku, przynajmniej według lekarzy. Ma to związek oczywiście z odpowiednim przygotowaniem organizmu, czyli wykonaniem odpowiednich badań czy stosowania suplementacji.

Nie od dziś wiadomo, że kobiety w ciąży bezwzględnie muszą suplementować kwas foliowy, który ma zapobiegać wadom cewy nerwowej. Warto też - planując ciążę - już stosować tę witaminę.

Pozwanie lekarza za... urodzenie się

Mama 20-letniej Evy z Wielkiej Brytanii miała usłyszeć od swojego lekarza prowadzącego, że nie musi suplementować kwasu foliowego i wystarczy jej zdrowa dieta, by ciąża przebiegała prawidłowo, a jej dziecko urodziło się zdrowe. Niestety, kobieta urodziła dziecko z rozszczepem kręgosłupa, co właśnie zalicza się do wad cewy nerwowej. 

Na skutek choroby Eva jest praktycznie non stop przyklejona do łóżka. Obecnie jest w stanie uprawiać jeździectwo, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz z upływem czasu będzie musiała zacząć poruszać się na wózku inwalidzkim. Ponadto cierpi również na problemy z jelitami i z pęcherzem. 

Popularne wiadomości teraz

Nowy uczestnik programu "Królowe życia" usunięty z produkcji. Zachowanie Arkadiusza budzi wiele obaw

Na granicy rzeczywistości: kobieta urodziła 3 dzieci w jeden dzień i różne lata

Poprzednia żona Karola Strasburgera zmarła nagle w młodym wieku. Kim była i jak wyglądała?

Jak jedyni na świecie szescioraczki żyją 30 lat później. Dziewczyny stały się pięknościami

Kobieta nie jest zadowolona z jakości swojego życia i uznaje, że odpowedzialność za jej stan zdrowia powinien ponieść lekarz prowadzący ciążę jej matki, który nie poinformował ją o skutkach braku suplementacji kwasu foliowego przed ciążą. Według Evy, jej matka mogłaby wtedy przesunąć czas chęci zajścia w ciążę, do momentu aż pozbędzie się niedoboru tej witaminy.

Sędzia Rosalind Coe po analizie zeznań i danych zgromadzonych w tej sprawie stwierdziła, że 20-letnia Eva ma rację i gdyby matka Evie “otrzymała odpowiednie zalecenia, przesunęłaby w czasie próby zajścia w ciążę”.  Tym samym lekarz jej matki ma zapłacić Evie grube miliony odszkodowania. Nie zostało jednak opublicznione o jakiej kwocie mowa.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.net

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana