Halima Cissé w Maroku urodziła dziewięcioro dzieci! Władze Mali, czyli miejsca zamieszkania kobiety, skierowały ją tam ze względu na możliwość wysokiego ryzko powikłań przy takim porodzie, z którymi tamtejsza służba zdrowia mogłaby sobie nie poradzić. Najwyraźniej decyzja lekarza prowadzącego kobiety była bardzo trafiona, kobieta bowiem zamiast siódemki - jak się spodziewano - urodziła o dwa więcej maluchów. Co najważniejsze - wszystkie przeżyły!

Jestem szczęśliwy, bardzo, bardzo szczęśliwy” - przyznał ojciec dziecka w wywiadzie dla BBC. „Moja żona i dzieci (pięć dziewczynek i czterech chłopców) czują się świetnie”.

Taka liczba dzieci urodzonych w jednym czasie to niezwykle rzadkie zjawisko, zwykle związane z powikłaniami powodującymi śmierć noworodków. Do tej pory lekarze mówią o dwóch takich przypadkach - z Australii z 1971 roku i z Malezji z 1999 roku. Jednak w żadnym tym przypadku wszystkie dzieci nie przeżyły. Dlatego Minister Zdrowia Mali Fanta Sibi pogratulowała lekarzom obu krajów szczęśliwego zakończenia porodu.

Mąż Halimy, Adjudand Qadir Arbi, przebywa w Mali ze swoją najstarszą córką, ale mówi, że rozmawia z żoną w szpitalu i nie martwi się o przyszłość rodziny, która nagle stała się bardzo duża. Mężczyzna uważa, że skoro Bóg zesłał im tyle dzieci, to znaczy, że miał w tym jakiś plan.

„Pan posłał do nas te dzieci, więc musi zdecydować, co się z nimi stanie” - powiedział. „Nie martwię się wcale, ponieważ kiedy Wszechmogący coś robi, jego drogi są nieznane”.

Oczekuje się, że matka z dziewięcioma noworodkami będzie mogła wrócić do domu za kilka tygodni. Trzymamy kciuki za ich zdrowie!

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana