Roboty Xavier będą chronić porządek publiczny na ulicach Singapuru. W jaki sposób? Oni będą reagować na wszystkie potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zjawiska – niewłaściwie zaparkowane rowery, palenie w miejscu niedozwolonym i tak dalej. Ponadto oni będą pilnować, by ludzie nie zbierały się w grupy ponad pięć osób: zasady te zostały ustalone w związku z pandemią.

Projekt jest realizowany jednocześnie przez pięć agencji rządowych: Home Team Science and Technology Agency (HTX), Home Team Science and Technology Agency (HTX), National Environment Agency, Ground Transportation Authority, Singapore Food Agency oraz Rada Mieszkalnictwa i Rozwoju. Testy rozpoczęły się 5 września w dzielnicy Toa Payoh i potrwają trzy tygodnie.

Xavier posiada kilka czujników do autonomicznego ruchu, kamery 360° do oglądania i fotografowania, także w nocy. Zapisywanie odbywa się w sposób ciągły i od razu trafia do centrum kontroli. Analitycy mogą zdalnie sterować wieloma robotami jednocześnie. Gdy tylko zostanie zauważone jakiekolwiek naruszenie, robot informuje o tym operatorów, jak również sprawce.

„Wdrożenie robotów naziemnych pomoże rozszerzyć sposoby nadzoru i egzekwowania prawa. Na przykład inwigilacja nielegalnych handlarzy wymaga znacznych zasobów ludzkich. Wprowadzenie nowych technologii rozwiazuje ten problem, zmniejszając potrzebę patrolowania ulic przez funkcjonariuszy” - mowi Lili Ling z Singapore Food Agency.

Singapur od dawna wprowadza robotykę do branży bezpieczeństwa. Tak na przykład lokalna firma ochroniarska Ademco w 2017 roku doświadczyła braków kadrowych i wynajęła roboty-ochroniarzy. Ponadto lokalne władze testowali drony obserwacyjne, a HTX wykorz

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana