Telewizja Polska jest polskim nadawcą telewizyjnym oraz spółką akcyjną Skarbu Państwa, której prezesem od kilku lat jest Jacek Kurski. Od 28 lat status prawny nadawcy reguluje ustawa o radiofonii i telewizji, zgodnie z którą telewizja publiczna zmuszona jest spełniać określone warunki wobec tego, co publikuje. Według prawa TVP powinien nadawać zróżnicowane programy, które nade wszystko powinny cechować się bezstronnością, wyważeniem czy teź innowacyjnością.

TVP często powołuje się na tę ustawę, gdy usuwa pewne sceny z reklam czy programów. Tak było i tym razem, gdy w obieg poszła najnowsza reklama marki biżuteryjnej YES, której hasłem przewodnim jest "TAK dla każdej z kobiet".

Ów reklama nie spodobała się jednak władzom stacji TVP, która stwierdziła, że jest przedstawione w niej sceny naruszają wrażliwość odbiorców przez co będą ją emitować po godzinie 20., natomiast jedną ze scen w ogóle wytną.

W komunikacie prasowym podano, że Telewizja Polska nie zgodziła się na emisję spotu w zaproponowanej wersji. Według nieoficjalnych ustaleń TVP zakwestionowała trzy fragmenty, które jej zdaniem mogą naruszać wrażliwość odbiorców. Chodzi o ujęcia z Aleksandrą Żebrowską karmiącą dziecko piersią i Aleksandrą Wiederek-Barańską z odsłoniętym dekoltem (kobieta poddała się mastektomii) przeglądającą się w lustrze. TVP zgodziła się na pokazywanie tych ujęć tylko po godz. 20 – podają Wirtualne Media, które przyjżały się tej sprawie.

Popularne wiadomości teraz

Kolejne smutne wieści z rodziny Krawczyków. Wnuk stracił alimenty

Nie miał czerwonych włosów i kolczyków: Michał Wiśniewski opublikował zdjęcie z młodości (FOTO)

Quiz: wybierz drzewo i poznaj swoją dominującą cechę charakteru

Zdrada w związku: astrolodzy nazwali cztery niewierne znaki zodiaku

A na jaką scenę TVP się nie godzi? Chodzi o scenę Katarzyny Zillman i jej partnerki Julii Walczak, podczas której się całują. 

Ponadto publiczny nadawca nie zaakceptował emisji o żadnej porze sceny z pocałunkiem Katarzyny Zillmann i jej partnerki. Oficjalnie Telewizja Polska nie komentuje tej sprawy – donosi Wirtualna Polska.

Zdumiewającym jest fakt, że pomimo upływu setek lat od czasu istnienia ludzkości jednym z niby gorszących nas widoków jest kobieta karmiąca piersią, od której przecież wszystko się zaczyna.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana