Cena czereśni co prawda zwala z nóg i według wielu żartów, aby posmakować tych pysznych owoców trzeba wziąć na to niemały kredyt to jednak nie brakuje amatorów tych pyszności.

Anna Maruszeczko straciła cały dobytek swojego życia

Tym bardziej skoro cena jest bardzo wysoka, a w niektórych miejsach Polski trzeba za kilogram czereśni zapłacić nawet 40 zł to należy owoc wykorzystać w pełni. Okazuje się, że wyrzucane ogonki od czereśni mają wiele właściwości.

Ogonki czereśnie zawierają wiele cennych składników takich jak potas, żelazo, wapń, jod, magnez, a także witaminy z grupy B i witaminę C.

Popularne wiadomości teraz

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

One znacznie skracają lata: modne fryzury dla pań po 60-tce

Magda Mołek opowiedziała o swojej traumie ze spowiedzi. Do dzisiaj trudno jej się o tym mówi

Nietypowa uwaga w dzienniczku ucznia i niespodziewana odpowiedź mamy. Takiej reakcji na słowa katechety nikt się nie spodziewał

Czereśnie to niesamowite owoce sezonowe o bogatych właściwościach odżywczych i zdrowotnych. Mają pozytywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego, pobudzają pracę trzustki, wykazują działanie lekko moczopędne, mogą ograniczać stan zapalny dróg moczowych i żółciowych. Mają niski indeks glikemiczny. Są również dobrym źródłem potasu, witamin z grupy B, wapnia, fosforu oraz żelaza. Takie same właściwości będą miały ogonki tych owoców, dlatego śmiało można je dodawać do sporządzania naparów/ herbatki. Jednak nie można znaleźć w piśmiennictwie żadnych informacji potwierdzających, że dzięki jedzeniu czereśni lub piciu naparu z ogonków można się pozbyć nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha

Herbata z ogonków czereśni

Łyżeczkę umytych ogonków zalej szklanką wrzątku. Zaparzaj przez mniej więcej kwadrans. Przecedź. Suszone ogonki najlepiej namoczyć przed gotowaniem (najlepiej 12 godzin przed).

Smacznego :) i dużo zdrowia!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana