Magdalena i Mateusz są parą od 2006 roku. Już od pierwszego spotkania zaiskrzyło między między nimi. Byli związkiem jak z komedii romantycznej. Mateusz nie widział świata poza Magdą. Wktórce para wzięła ślub, a rok później urodziła się im córeczka. Ich życie było udane.

Niestety, z dnia na dzień ze stanem zdrowia Mateusza zaczęło dziać się coś złego. Po 25 roku życia zaczęły się problemy w pracy. Mężczyzna przestał radzić sobie z obowiązkami z powodu kłopotów z pamięcią i koncentracją. Jednak potem, było już tylko gorzej. Mateusz stał się nerwowy i agresywny w stosunku do żony, co nigdy wcześniej mu się nie zdarzało.

Nieraz miałam pod gardłem nóż, wlewał mi wodę do gardła, tak, żebym się utopiła, kopał mnie. Bardzo często uciekałyśmy z córką z domu - wyznała redakacji Dzień Dobry TVN Magdalena Gąsiorowska.

Magdalena zamiast odejść od męża, postanowiła zgłosić się z nim do lekarza. Nie mogła bowiem uwierzyć w to, że jej ukochany mógł tak po prostu zmienić się z dnia na dzień. Lekarze potwierdzili obawy Magdy. Symptomy Mateusza oznaczały chorobę - chorobę Alzheimera.

Żona Mateusza była zszokowana. Nie sądziła, że to możliwe, że człowiek w wieku 33 lat może zachorować na tę przypadłość. Zwłaszcza, że nikt w rodzinie mężczyzny dotychczas nie miał choroby Alzheimera.

Popularne wiadomości teraz

5 przykładów na to, jak kompetentny makijaż oczu może radykalnie zmienić wygląd (FOTO)

Katarzyna Dowbor pokazała w sieci zdjęcie z mamą. Seniorka jest w świetnej kondycji

Test obrazkowy. To, jakie zwierzę widzisz na tym obrazku, zdradza jaką osobą jesteś

Nietypowa uwaga w dzienniczku ucznia i niespodziewana odpowiedź mamy. Takiej reakcji na słowa katechety nikt się nie spodziewał

Niestety, objawy Mateusza były na tyle silne, że dziś przebywa w domu seniora, który jest przystosowany dla pacjentów z chorobą Alzheimera. Jest tam najmłodszy, lecz mimo to nie potrafi wykonywać codziennych czynności, takich jak: zrobienie kawy, kanapki, podpisanie się. Magdalena robi co może, by pomóc swojemu ukochanemu, jednak nic nie wskazuje na to, że cokolwiek mogłoby poprawić jego stan.

Choć choroba Alzheimera najczęściej dotyka seniorów, możliwe jest, by dotknęła ona osób młodszych, już nawet 30-letnich. W tych przypadkach choroba postępuje bardziej dramatycznie. Chorzy częściej mają objawy psychotyczne i agresywne.

Jeśli chcesz, możesz wesprzeć leczenie Mateusza tutaj.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana