Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję do spania i nie jest to żadne nowe odkrycie. Jedni wolą spać na boku, inni na wznak, jeszcze inni na brzuchu. Jednak specjaliścci od snu, uważają że to, jak śpimy, wiele o nas mówi, ale też wpływa na to, jak śpimy, czy się wysypiamy, czy miewamy koszmary i co nam może dolegać zdrowotnie. Ciekawe, prawda?

OSOBOWOŚĆ

Osoby śpiące w ten sposób ciągle potrzebują przygód. Są bardzo charakterne, jednak ich nastrój potrafi się zmieniać co chwilę. Nie mają żadnego planu na życie. Biorą wszystko co przyniesie im dzień, jednak nie potrafią podejmować odpowiednich wyborów. Są bardzo chwiejne uczuciowo. Zdecydowanie stabilizacja nie jest ich mocną stroną.

Ta wrześniowa data będzie sprzyjać wszystkim znakom zodiaku. Przygotuj się na ten wyjątkowy dzień

JAKOŚĆ SNU

Uważa się, że spanie na brzuchu częściej daje nam bardziej satysfakcjonujące sny, przez co człowiek budzi się bardziej zadowolony z życia i gotowy do spełniania zakładanych celów. Co więcej, udowodnione jest to naukowo, że spanie na brzuchu jest gwarancją... częstszych snów erotycznych, co prawdopodobnie spowodowane jest charakterystycznym oddychaniem. Mózg ma wrażenie ucisku, a to kojarzy mu się z seksem. Z drugiej strony mózg może to też odczytywać jako ból, a to, może przynieść koszmary. Z tego względu, śpiąc na brzuchu - nie licz na spokojny, nudny sen. Wysokie emocje gwarantowane - albo skrajnie złe, albo skrajnie dobre.

To niewiarygodne, ale kształt stóp może powiedzieć, skąd pochodzą twoi przodkowie i jaki masz temperament

Popularne wiadomości teraz

Odważna kobieta! 41-letnia rodząca kobieta sama pojechała rowerze do porowódki. Niewielu by się na to zgodziło

Pieniądze spadną z nieba: 4 znaki zodiaku będą mieć wielkie szczęście w finansach w nowym 2022 roku

Test obrazkowy. To, jakie zwierzę widzisz na tym obrazku, zdradza jaką osobą jesteś

Nietypowa uwaga w dzienniczku ucznia i niespodziewana odpowiedź mamy. Takiej reakcji na słowa katechety nikt się nie spodziewał

ZDROWIE

Śpiąc na brzuchu możmy być mniej wypoczęci przez dostarczanie naszemu organizmowi mniej tlenu. Równocześnie fundujesz sobie problemy z plecami i szyją. Dodatkowo dolna część pleców kieruje się w stronę materaca, zmniejszając przestrzeń w dolnej części pleców, co może powodować bóle, takie jak rwa kulszowa, ból kolan i skurcze. Jeśli możesz zasnąć tylko w taki sposób, umieść pod brzuchem płaską poduszkę, aby zapobiec wygięciu dolnej części pleców.

A Ty, lubisz spać na brzuchu?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana