4 listopada niespodziewanie rozpoczęła się niezwykle silna burza magnetyczna. W związku z tym zauważalna niestabilność pola magnetycznego Ziemi będzie obserwowana w ciągu najbliższych trzech dni. Naukowcy zauważyli, że takie maksima juz nie bedą mieli miejsca w przyszłości.

Dodali również, że odnotowana burza była najsilniejszą burzą w ciągu ostatnich kilku lat. W ostatnich dniach nastąpił spadek wskaźnika aktywności geomagnetycznej. Po osiągnięciu niemal spokojnych wskaźników nastąpił gwałtowny skok, dochodząc do 7 poziomu. Wskaźnik ten odpowiada bardzo silnej burzy trzeciego poziomu, biorąc pod uwagę to, że zjawiskoto oceniane jest w pięciostopniowej skali.

Ponadto nastąpił dość gwałtowny wzrost prędkości światła słonecznego. Wskaźnik 400 m/s wzrósł do 800 m/s, a nawet więcej. Eksperci zauważają, że nastąpił również prawie 100-krotny wzrost gęstości plazmy międzyplanetarnej. Eksperci są przekonani, że tak silna burza magnetyczna powstała w wyniku rozbłysku słonecznego zarejestrowanego zaledwie dwa dni temu. Jego moc była zauważalnie niedoceniana przez naukowców i dlatego wierzyli, że mogą pojawić się tylko niewielkie burze, które pozostaną prawie niezauważone.

W ciągu pięciu lat były tylko cztery takie burze. Jeśli nie nastąpi spadek aktywności geomagnetycznej, wkrótce ludzie będą mogli zobaczyć piękną zorzę polarną.

Popularne wiadomości teraz

16-latkowie z Polski dokonali wielkiego odkrycia. Dzięki nim zwalczymy światowy problem

Wybierz jedną śnieżynkę i odkryj swoje ukryte pragnienia

Depilowała się od 10 roku życia, aż w końcu wyrzuciła maszynkę do golenia. Jak wygląda dziś?

Właścicielka restauracji wyznała prawdę o „Kuchennych rewolucjach”. Czy program jest wyreżyserowany?

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana