Czy znasz uczucie przerzucania się z boku na bok w łóżku, liczenie owiec, częste patrzenie na zegar i robienie wszystkiego, co możliwe, tylko po to, żeby zasnąć? Jeśli tak, zapewne masz problem z bezsennością i doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak uciążliwy jest to problem. W końcu to podczas snu się regenerujemy, a więc jeśli nie śpisz, wciąż czujesz się zmęczony.

Z odsieczą przychodzi TikTok, a konkretnie nagranie, które zostało obejrzane już kilka milionów razy. Jego autorka przekonuje, że po zastosowaniu tego triku zasypia zaledwie w 15 minut.

Parę lat temu bardzo często budziłam się o 4 nad ranem z uczuciem niepokoju. Musiałam wstawać z łóżka, wykonywać ćwiczenia oddechowe, robić herbatę i spędzałam mnóstwo czasu próbując się uspokoić i ponownie zasnąć. Wszystko się zmieniło, gdy dowiedziałam się o metodzie chłodzenia nerwu błędnego - tłumaczy Frankie, znana na TikToku jako @heyfrankiesimmons

Nerw błędny, który jest naszym najdłuższym nerwem czaszkowym odpowiada na pobudzenie naszego układu przywspólczulnego, który odpowiada za zrealaksowanie naszego organizmu. To właśnie chłodzenie tego nerwu, a więc jednoczesne jego pobudzanie - hamuje nasz organizm.

Popularne wiadomości teraz

Magdalena Cielecka w czarnych i krótkich włosach. Aktorka zaskoczyła swoją przemianą

Jak mieszka Barbara Kurdej-Szatan? Nie tak wyobrażaliśmy sobie jej dom

Wybierz jedną śnieżynkę i odkryj swoje ukryte pragnienia

Co łączy Jarosława Kaczyńskiego i Agnieszkę Chylińską? Jest jedna taka rzecz

Zimne okłady nerwu błędnego pomagają łagodzić stany zapalne i poprawiają jego pracę. Można osiągnąć taki efekt poprzez zimny prysznic albo morsowanie. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić sobie poczucia dyskomfortu, możesz po prostu położyć na klatce piersiowej zimny okład. Zawiń koski lodu w ręcznik i umieść na klatce piersiowej przynajmniej na 15 minut - instruowała TikTokerka.

Żeby zobaczyć filmik, kliknij tutaj.

Frankie nie jest specjalistką od snu, a więc nie gwarantujemy, że ten sposób na bezsennsość na pewno się sprawdzi, jednak nie powinien on zaszkodzić.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana