Wiele ostatnio mówi się o tym, że "wiek to tylko liczba" i to, jak się czujemy często nie ma związku z tym ile mamy lat, a jak się czujemy. Wystarczy spojrzeć na Japończyków czy Skandynawów, którzy dzięki zdrowej diecie i specyficznemu spokojowi duchowemu dożywają wielu lat w zdrowiu. Wiele też zależy od tego, jaka jest nasza sprawność fizyczna. Nie bez powodu mówi się przecież, że "ruch to zdrowie".

W dzisiejszym świecie mamy wielką różnorodność stylów życia. Z jednej strony współczesne życie jest zdecydowanie bardziej wygodne, pełne chemii, konserwantów i stresu, a z drugiej strony jesteśmy już bardzo wyedukowanym społeczeństwem i wiele osób aktywnie ćwiczy, zdrowo się odżywia, medytuje czy przenosi się na wieś, by żyć spokojniej i w zgodzie z naturą. Z tego też względu obok ludzi z otyłością, chorobami krążenia czy uzależnieniami, spotykamy też coraz częściej osoby starsze, które są bardziej wysportowane niż 20-latkowie, a ich dieta jest zrównoważona i pełna warzyw przez co ich zdrowie jest godne pozazdroszczenia.

Znów możemy pożegnać jedną z postaci w „M jak miłość”. Od nowego roku w serialu dojdzie do zmian

Jedną z osób, które z pewnością są inspiracją dla wszystkich ludzi, jest 95-latka z Niemiec - Johanna Quaas. Jej sylwetkę przedstawiła ostatnio Martyna Wojciechowska na swoich social-mediach.

95-LETNIA GIMNASTYCZKA? Tak, bo wiek to tylko liczba! JOHANNA QUAAS pochodzi z Niemiec i jest emerytowaną nauczycielką wychowania fizycznego. W młodości trenowała gimnastykę sportową, ale w którymś momencie przestała. Wróciła do treningów w wieku… 57 lat i trenuje do dzisiaj. Kiedy została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, powiedziała: „To wspaniałe uczucie być docenionym i mam nadzieję, że to zainspiruje innych, by zdali sobie sprawę, że NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO” Bo nie jest🙏🏻 - napisała Martyna Wojciechowska o kobiecie.

Popularne wiadomości teraz

Dagmara Bryzek komentuje zaręczyny byłego chłopaka. Czy czuje ukłucie zazdrości?

Natalia Siwiec błaga ukochanego o wybaczenie. Szczere wyznanie w dwóch językach zaskoczyło fanów

Kobieta urodziła od razu 10 dzieci i ustanowiła rekord świata

4 fryzury dla cienkich włosów, które dodają dodatkowej objętości

Przebudowa domu na wsi, która robi niesamowite wrażenie. Teraz dom wygląda jak willa

Johanna Quaas ze swoim mężem - trenerem gimnastyki, który zmarł w 2016 roku, fot. Pinterest

Johann Quaas ma też za sobą skok ze spadochronem w wieku 90 lat, a o dziwo najwięcej urazów dozała jeżdząc na rowerze. Jak sama mówi: „Może dzień, w którym przestaję uprawiać gimnastykę, to dzień, w którym umrę”. 

Jeden z występów Johanny możecie podziwiać tutaj:

Robi wrażenie, prawda?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.net

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana