Chalermchai Mahapan ma 20 lat i jest rybakiem. Mieszka w Tajlandii. Był taki dzień, w którym mężczyzna nie miał dobrych połowów więc wrócił do portu. Dotarł do plaży Samila Beach w mieście Songkhla natknął się na jasną, 7-kilową bryłę. Nie miał pojęcia co to takiego. Nie spodziewał się tego jak wielki skarb znalazł.

Agnieszka Kaczorowska pokazała swoją córeczkę. Wspomina,że mała jest już małą buntowniczką

Zaniósł bryłę do doświadczonych rybaków, choć myślał, że to po prostu kamień. Rybacy  od razu wiedzieli co to jest. Okazało sie, że to ambra, czyli wydzielina przewodu pokarmowego kaszalota. Surowiec ten jest bardzo rzadko spotykany i zarazem niezwykle cenny, wykorzystuje się go do wyrobu ekskluzywnych perfum.

Nie miałem pojęcia, co to jest, dopóki nie zapytałem starszych mieszkańców wioski. Oni powiedzieli mi o ambrze, która powstaje z wydzieliny przewodu żółciowego w jelitach kaszalotów

Popularne wiadomości teraz

Roksana Węgiel zaskakuje wszystkich szczegółami swojego ślubu. Zdradza nazwisko i suknię ślubną w niespotykany sposób

Magdalena Narożna przekazała smutną wiadomość. „Staram się uśmiechać”

Lara Gessler otwarcie opowiada o relacji z matką. Smutne fakty ujrzały światło dzienne. "Nie widuje się z wnukami"

Sekret Marcina Hakiela wreszcie odkryty. Co ukrywał przed wszystkimi

Laboratorium potwierdziło, że to ambra. Bryła została wyceniona na 210 tysięcy funtów. 20-latek zatrudnił agenta i poszukuje kupca na swoje niezwykłe znalezisko.

Ambra jest wydzieliną przewodu pokarmowego kaszalotówi nie jest znana dokładna przyczyna jej powstawania. Naukowcy przypuszczają, że jest ona skutkiem niestrawności tych ogromnych ssaków.

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com