Zwykle lubimy myśleć o sobie jako czystych i schludnych, jednak każdy z nas ma swoje za uszami. Są w naszych domach przednioty, których nie umyliśmy... ani razu!

Fot. Daria Shevtsova

Niechlubne pierwsze miejsce w rankingu najbrudniejszych przedmiotów zajął... otwieracz do butelek. Aż 81% ankietowanych przyznało, że nigdy go nie czyści. Te wyniki są przerażające- spaecjaliści alarmują, że należy czyścić ten przedmiot o wiele częściej. 

Troskliwy Donald Tusk martwi się o "stópki" sławnej córki!

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Fot. Peggychoucair

Drugi najrzadziej mytym przedmiotem okazała się suszarka do naczyń- nigdy nie myło jej aż 76% ankietowanych. Wielu z nich miało bardzo proste wytłumaczenie- skoro kładziemy na niej umyte naczynia, to przecież się nie brudzi, prawda? W tym przypadku eksperci zwracają uwagę, że nieutrzymywanie w czystości suszarki do naczyń może być tragiczne w skutkach. Ciepło i wilgoć to idealne środowisko do rozwoju pleśni, z którą nasze naczynia nie powinny mieć kontaktu. Nie myjąc suszarki, ryzykujemy niestety zatruciem.

Jeśli chcesz, żeby twój maluch rozwijał się prawidłowo, pod żadnym pozorem nie rób tej rzeczy!

Fot. Photo Mix

Trzecie miejsce na tej wstydliwej liście zajął wentylator- nie czyści go aż 75% badanych! Jest to zrozumiałe- w końcu bardzo trudno się go czyści.  W jego wnętrzu gromadzi się jednak kurz i brud, który następnie zostaje rozprowadzany po całym pomieszczeniu. W ten sposób można nabawić się problemów z oddychaniem, szczególnie grozi to dzieciom i osobom starszym, ponieważ ich organizmy są mniej odporne.

Fot. Bruno Glätsch

A jak to wygląda u was? Jak często czyścicie te przedmioty?

Zobacz więcej na kolezanka.com