Kiedy kupujemy body dla dzieci, często dołączane są do nich też inne akcesoria- na przykład słodziutkie, maleńkie rękawiczki... Nie mówimy tutaj o rękawiczkach do zakładania na mróz, a takich, które mają chronić dziecko przed podrapaniem sobie buzi.

Fot. Pixabay

Zdarza się, że maluchy robią sobie na buzi drobne ranki, zanim zrozumieją, że ich paznokcie są ostre i mogą drapać, a także przyszczypywać ich delikatną skórkę. Jednak czy zapoieganie temu poprzez zakładanie rękawiczek rzeczywiście jest dobre dla dziecka?

Wiemy, jakie będą najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku!

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Mrowisko

Fot. The Craft Wonde

Okazuje się, że z rękawiczek "niedrapek" jest jednak więcej szkody niż pożytku. Jeśli niemowlak cały czas ma założone rękawiczki, częściowo pozbawiamy go możliwości poznawania świata. W opuszkach znajduje się mnóstwo receptorów, które są niezbędne do odkrywania świata na tym etapie rozwoju- maluch musi poznawać rozmaite faktury i odczuwać różne temperatury.

Najpiękniejsze cytaty o macierzyństwie!

Fot. Pixabay

Pamiętajmy też o tym, że maluchy uspokajają się poprzez ssanie palców lub całej dłoni- zakładając im rękawiczki, częściowo pozbawiamy dzieciaki tej możliwości.

Zakładałyście dzieciom rękawiczki- niedrapki? Jak wasze niemowlaki na nie reagowały? 

Zobacz więcej na kolezanka.com