Kiedy kupujemy body dla dzieci, często dołączane są do nich też inne akcesoria- na przykład słodziutkie, maleńkie rękawiczki... Nie mówimy tutaj o rękawiczkach do zakładania na mróz, a takich, które mają chronić dziecko przed podrapaniem sobie buzi.

Fot. Pixabay

Zdarza się, że maluchy robią sobie na buzi drobne ranki, zanim zrozumieją, że ich paznokcie są ostre i mogą drapać, a także przyszczypywać ich delikatną skórkę. Jednak czy zapoieganie temu poprzez zakładanie rękawiczek rzeczywiście jest dobre dla dziecka?

Wiemy, jakie będą najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku!

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Smaki dzieciństwa - Smaczne rogaliki drożdżowe z czekoladą

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Fot. The Craft Wonde

Okazuje się, że z rękawiczek "niedrapek" jest jednak więcej szkody niż pożytku. Jeśli niemowlak cały czas ma założone rękawiczki, częściowo pozbawiamy go możliwości poznawania świata. W opuszkach znajduje się mnóstwo receptorów, które są niezbędne do odkrywania świata na tym etapie rozwoju- maluch musi poznawać rozmaite faktury i odczuwać różne temperatury.

Najpiękniejsze cytaty o macierzyństwie!

Fot. Pixabay

Pamiętajmy też o tym, że maluchy uspokajają się poprzez ssanie palców lub całej dłoni- zakładając im rękawiczki, częściowo pozbawiamy dzieciaki tej możliwości.

Zakładałyście dzieciom rękawiczki- niedrapki? Jak wasze niemowlaki na nie reagowały? 

Zobacz więcej na kolezanka.com