Mohammed Bzik przeprowadził się do Ameryki w 1978 roku. Po jakimś czasie poznał kobietę o imieniu Dawn, która została jego żoną. Jeszcze przed spotkaniem z Bzikiem zorganizowała schronisko dla dzieci potrzebujących natychmiastowej opieki i pomocy rodziców zastępczych.

Bzik do głębi duszy był zdumiony poczynaniami swojej przyszłej żony i wspierał ją. Razem otworzyli swój dom dla kilkudziesięciu dzieci. W połowie lat 90. para zdecydowała się na adopcję tylko nieuleczalnie chorych dzieci, ponieważ nikt inny nie chciał ich przyjąć do rodziny.

mężczyzna adaptuje chorych dzieci
mężczyzna adaptuje chorych dzieci

Mężczyzna kupił dom. To, co znalazł w ścianie przyprawiło go zawrót głowy

Tak więc w rodzinie Bzików pojawił się chłopiec z zespołem krótkiego jelita, który został przyjęty do szpitala 167 razy w ciągu 8 lat swojego życia. Nie mógł normalnie jeść , ale Bzik i Dawn i tak kazaliby mu siadać przy tym samym stole podczas kolacji, a chłopiec miał własny talerz i łyżkę. Żeby mógł poczuć się częścią rodziny. Potem pojawiła się dziewczyna z rzadką wadą mózgu. Przeżyła zaledwie 8 dni po adopcji. Była tak malutka, że ​​lalkarz uszyła sukienkę na jej pogrzeb. Bzik niósł jej trumnę w dłoniach jak pudełko po butach. 

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

W 2015 roku Dawn, żona Muhammada Bzika, zmarła z powodu długiej choroby. Nie złamało to Bzika i kontynuował edukację nieuleczalnie chorych dzieci. Teraz opiekuje się 8-letnią adoptowaną dziewczyną. Ma rzadką wadę mózgu, która pozostawia ją głuchą, ślepą i sparaliżowaną w rękach i nogach.  Lekarze myśleli, że przeżyje tylko kilka tygodni, ale dziś ma już 8 lat.

10 niezwykle emocjonalnych zwierzaków, których wybryki na pewno Cię rozśmieszy

„Najważniejsze to kochać te dzieci tak, jakby były swoimi. Wiem, że są chorzy. Wiem, że umrą. Robię, co w mojej mocy, jako osoba, reszta jest w rękach Boga ”.

mężczyzna adaptuje chorych dzieci
mężczyzna adaptuje chorych dzieci

Historia Muhammada Bzika stała się znana całemu światu dwa lata temu, kiedy po raz pierwszy została opisana przez The Times.

„Czytałem komentarze ludzi i płakałem. Ludzie pisali, że nasza historia zmieniła ich życie, że chcą przyjąć dziecko. Pewna nauczycielka napisała ze swoimi dziećmi książkę pod tytułem „Broda Muhammada Bzika pełna miłości”. Dzieci zapisywały życzenia, rysowały. Bardzo mnie to ucieszyło ”- mówi Mohammed Bzik.

Jego jedyny ojczysty syn, Adam, urodził się w 1997 roku z chorobą kości i karłowatością. Jego kości były tak kruche, że można je było złamać, zmieniając pieluchę lub skarpetki. Bzik mówi, że nigdy nie narzekał na chorobę własnego syna. Po prostu go kochał. Dziś Adam ma 21 lat. Waży nieco ponad 30 kg i uczy się programowania.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com