Co więcej, zgodnie ze wstępną prognozą pogody na najbliższe sześć miesięcy, lato w naszym kraju również będzie nieprzewidywalne – to będzie zdecydowanie burzliwy sezon letni.

Polscy meteorolodzy podali wstępną prognozę pogody na lato 2020 roku. Meteorolog Nazary Daniluk wyraził swoją opinię na temat nadchodzącego lata – według niego, letnie miesiące będą bardzo niestabilne pod względem pogody i przyniosą zarówno radość, jak i wielkie trudności w życiu codziennym.

Ekspert uważa, że lato meteorologiczne nadejdzie już w maju. To oznacza, że temperatura powietrza będzie bardzo wysoka, co jest absolutnie normalne w sezonie letnim, ale nie w ostatnim miesiącu wiosny.

Dowiedzmy się, jakie niespodzianki czekają na nas w nadchodzących miesiącach?

Pogoda w Polsce w czerwcu 2020

Popularne wiadomości teraz

Paulina Smaszcz pokazała swoją imprezę, którą urządziła w taksówce."Ale czad"

Marcin Hakiel podzielił się dobrą wiadomością w mediach społecznościowych. Fani są zachwyceni takim obrotem spraw

Augustin Egurrola pokazał swojego dwuletniego syna. Oscar rośnie jak na drożdżach. Do kogo jest podobny

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Pogoda w czerwcu będzie bardzo niestabilna – musimy przygotować się na ulewne deszcze z silnym wiatrem. Z powodu silnych opadów na terenie całego kraju będzie wysoki poziom wilgotności, a silny i porywisty wiatr może zaszkodzić nie tylko naturze, ale także budynkom.

Taka pogoda będzie panować na terytorium całej Polski, zarówno nad morzem, jak i w górach, dlatego meteorolog radzi wybrać urlopowiczom inny kierunek na wakacje.

W drugiej połowie czerwca pogoda się poprawi – w końcu przestanie padać, a temperatura w ciągu dnia będzie trzymać się w granicach 20-24 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce w lipcu 2020

Deszcze, huragany i porywisty silny wiatr znowu wrócą do Polski na początku lipca. Taką pogodę można będzie zaobserwować już nawet w ostatnich dniach czerwca.

Na szczęście, pod koniec pierwszego tygodnia lipca rozpocznie się prawdziwe lato i wreszcie będzie ciepło i sucho. Temperatura powietrza wzrośnie do 30-32 stopni.

Meteorolog przewiduje, że przez cały lipiec pogoda będzie sucha – w końcu można będzie zapomnieć o deszczu i parasolu.

W ostatnich dniach tego miesiąca deszczowa pogoda niestety powróci do kraju, więc można będzie spodziewać się ulewnych deszczy i huraganów.

Pogoda w Polsce w sierpniu 2020

Pogoda w sierpniu będzie bardzo niestabilna. Niemal przez cały miesiąc będą albo straszne upały, albo deszcze i silne wiatry.

Po 15-18 sierpnia już można spodziewać się pierwszych chłodnych dni. Temperatura może spaść do 18-20 stopni Celsjusza, prawie jak na początku jesieni. W drugie połowie miesiąca na terytorium Polski także znowu będzie wiać mocny wiatr.