Co więcej, zgodnie ze wstępną prognozą pogody na najbliższe sześć miesięcy, lato w naszym kraju również będzie nieprzewidywalne – to będzie zdecydowanie burzliwy sezon letni.

Polscy meteorolodzy podali wstępną prognozę pogody na lato 2020 roku. Meteorolog Nazary Daniluk wyraził swoją opinię na temat nadchodzącego lata – według niego, letnie miesiące będą bardzo niestabilne pod względem pogody i przyniosą zarówno radość, jak i wielkie trudności w życiu codziennym.

Ekspert uważa, że lato meteorologiczne nadejdzie już w maju. To oznacza, że temperatura powietrza będzie bardzo wysoka, co jest absolutnie normalne w sezonie letnim, ale nie w ostatnim miesiącu wiosny.

Dowiedzmy się, jakie niespodzianki czekają na nas w nadchodzących miesiącach?

Pogoda w Polsce w czerwcu 2020

Popularne wiadomości teraz

„Spotkałam miłość swojego życia”: jak wygląda i żyje najbardziej włochata dziewczyna na świecie (ZDJĘCIA)

Emocjonalny spór między małą dziewczynką a jej ojcem. Mamy nadzieję, że wszystko zrozumiał

Co mówi o Tobie pozycja, w której właśnie siedzisz? Wystarczy zrobić test

Genów nie da się oszukać: księżniczka Charlotte jest kopią siostrzenicy księżnej Diany

Pogoda w czerwcu będzie bardzo niestabilna – musimy przygotować się na ulewne deszcze z silnym wiatrem. Z powodu silnych opadów na terenie całego kraju będzie wysoki poziom wilgotności, a silny i porywisty wiatr może zaszkodzić nie tylko naturze, ale także budynkom.

Taka pogoda będzie panować na terytorium całej Polski, zarówno nad morzem, jak i w górach, dlatego meteorolog radzi wybrać urlopowiczom inny kierunek na wakacje.

W drugiej połowie czerwca pogoda się poprawi – w końcu przestanie padać, a temperatura w ciągu dnia będzie trzymać się w granicach 20-24 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce w lipcu 2020

Deszcze, huragany i porywisty silny wiatr znowu wrócą do Polski na początku lipca. Taką pogodę można będzie zaobserwować już nawet w ostatnich dniach czerwca.

Na szczęście, pod koniec pierwszego tygodnia lipca rozpocznie się prawdziwe lato i wreszcie będzie ciepło i sucho. Temperatura powietrza wzrośnie do 30-32 stopni.

Meteorolog przewiduje, że przez cały lipiec pogoda będzie sucha – w końcu można będzie zapomnieć o deszczu i parasolu.

W ostatnich dniach tego miesiąca deszczowa pogoda niestety powróci do kraju, więc można będzie spodziewać się ulewnych deszczy i huraganów.

Pogoda w Polsce w sierpniu 2020

Pogoda w sierpniu będzie bardzo niestabilna. Niemal przez cały miesiąc będą albo straszne upały, albo deszcze i silne wiatry.

Po 15-18 sierpnia już można spodziewać się pierwszych chłodnych dni. Temperatura może spaść do 18-20 stopni Celsjusza, prawie jak na początku jesieni. W drugie połowie miesiąca na terytorium Polski także znowu będzie wiać mocny wiatr.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational