Połowa populacji raz w miesiącu przeżywa okres- krew, ból, nerwy... Mimo to, jesteśmy dopiero na etapie stopniowej normalizacji tego tematu i przełamywania tabu. Wielką rolę w odczarowaniu tabu odgrywają firmy produkujące środki higieniczne dla kobiet. Jedna z nich postanowiła właśnie wyjść naprzeciw osobom transpłciowym.

Fot. Irina Ilina, Pixabay

Okres mają nie tylko kobiety. Mają je również osoby, które urodziły się w kobiecym ciele, ale nie identyfikują się z tą płcią. Niestety wciąż spotykają się z wykluczeniem i ogromnym ostracyzmem społecznym. Właśnie dla nich firma Procter & Gamble, w której skład wchodzi Always, postanowiła usunąć znaczek kobiety ze swoich produktów.

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Fot. Rosemary Ketchum, Pexels

"Przez ponad 35 lat marka Always wspierała dziewczęta i kobiety i wciąż będzie to robić. Ponadto jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz różnorodności i inkluzywności oraz wciąż jesteśmy na drodze, aby zrozumieć potrzeby wszystkich naszych konsumentów. Rutynowo oceniamy nasze produkty, opakowania i wzornictwo, biorąc pod uwagę różnorodność uwag, włącznie z pogłębionymi badaniami konsumenckimi, aby upewnić się, że zaspokajamy potrzeby wszystkich osób, które używają naszych produktów. Zmiana designu opakowań naszych podpasek jest zgodna z tą praktyką"- informują przestawiciele firmy  Procter & Gamble.

Ylanite Koppens, Pexels

Cieszymy się, że światowe marki otwierają się na osoby transpłciowe, i dbają o zwiększenie ich reprezentacji w mediach!