Połowa populacji raz w miesiącu przeżywa okres- krew, ból, nerwy... Mimo to, jesteśmy dopiero na etapie stopniowej normalizacji tego tematu i przełamywania tabu. Wielką rolę w odczarowaniu tabu odgrywają firmy produkujące środki higieniczne dla kobiet. Jedna z nich postanowiła właśnie wyjść naprzeciw osobom transpłciowym.

Fot. Irina Ilina, Pixabay

Okres mają nie tylko kobiety. Mają je również osoby, które urodziły się w kobiecym ciele, ale nie identyfikują się z tą płcią. Niestety wciąż spotykają się z wykluczeniem i ogromnym ostracyzmem społecznym. Właśnie dla nich firma Procter & Gamble, w której skład wchodzi Always, postanowiła usunąć znaczek kobiety ze swoich produktów.

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Fot. Rosemary Ketchum, Pexels

"Przez ponad 35 lat marka Always wspierała dziewczęta i kobiety i wciąż będzie to robić. Ponadto jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz różnorodności i inkluzywności oraz wciąż jesteśmy na drodze, aby zrozumieć potrzeby wszystkich naszych konsumentów. Rutynowo oceniamy nasze produkty, opakowania i wzornictwo, biorąc pod uwagę różnorodność uwag, włącznie z pogłębionymi badaniami konsumenckimi, aby upewnić się, że zaspokajamy potrzeby wszystkich osób, które używają naszych produktów. Zmiana designu opakowań naszych podpasek jest zgodna z tą praktyką"- informują przestawiciele firmy  Procter & Gamble.

Ylanite Koppens, Pexels

Cieszymy się, że światowe marki otwierają się na osoby transpłciowe, i dbają o zwiększenie ich reprezentacji w mediach!