Jenny Marks

Baronowa von Westphalen zaręczyła się z żebrakiem Karlem, pomimo protestów rodziny i krytyki społeczeństwa. Karl i Jenny potajemnie zaręczyli się w jednym z kościołów protestanckich, ale oficjalnie mogli się pobrać dopiero siedem lat później.

Zastanawiasz się, jak wyglądały polskie gwiazdy w dzieciństwie

Życie było dla nich bardzo ciężkie, głodowali w dosłownym tego słowa znaczeniu, głodowali razem ze swoimi dziećmi ”. Jenny Marks mogła rozwieść się z Karlem i wrócić do swojej zamożnej rodziny, ale zdecydowała się zostać z mężem.

Popularne wiadomości teraz

"Nigdy nie sądziłam, że mój mąż jest zdolny do zdrady. Okazało się, że myliłam się przez te wszystkie lata. Pół roku temu zaczęłam zauważać"

„Zmęczona sprzątaniem, zaproponowałam, żebyśmy pojechali do niego. Po kilku minutach szliśmy do jego mieszkania. Spodziewałam się zastać tam bałagan”

„Dwa lata temu pojechałam na pracę i poznałam tam starszego ode mnie mężczyznę. Teraz oczekujemy dziecka, ale co powiedzą moje i jego dzieci”

„Straciłem rodzinę przez przeklęty test DNA. Co musiałem myśleć, kiedy mój syn w ogóle nie podobny do mnie”

Pochowała czworo dzieci, które zmarły w młodym wieku, ale nawet to nie mogło zachwiać jej miłości do męża. Córka Karla i Jenny Eleanor napisała później: „Nie byłoby przesadą, gdybym powiedziała, że bez Jenny von Westphalen Karol Marks nigdy nie stałby się tym, kim był”.

Gala

Elena Dyakonowa była niesamowitą kobietą. Przyciągała do siebie mężczyzn jak magnes. W 1917 roku wyszła za mąż za młodego poetę Eugene'a Grendela i od razu wymyśliła dla siebie i swojego męża piękne pseudonimy - Gala i Paul Eluard.

Para przeniosła się do Paryża, gdzie Gala szybko poznała lokalną elitę i nawiązała użyteczne kontakty w kręgach wydawniczych. Jej mąż natychmiast stał się osobą zamożną.

Sofia Tolstaia

23 września 1862 roku Lew Nikołajewicz Tołstoj poślubił Sofię Andriejewną Bers. Miała wtedy 18 lat, hrabia - 34. Rok później urodziło się ich pierwsze dziecko, a szczęście rodziny pękło. Niemniej Sofia urodziła mu 13 dzieci, a jednocześnie przeciągnęła na siebie dosłownie całe życie rodziny, a także kreatywność męża. Ze względu na męża Sofia Tolstaia porzuciła życie towarzyskie i na zawsze zamknęła się w wiejskiej posiadłości, bez końca rodziła i sama opiekowała się dziećmi, a jednocześnie była kopistą rękopisów, tłumaczką, sekretarką i wydawcą jej prace męża.

Iza z "Gogglebox" zaprosiła fanów do swojego kolorowego mieszkania

Clementine Churchill

Winston Churchill i Clementine Hozier mieszkali razem przez 57 lat. Clementine powiedziała kiedyś: „Nigdy nie zmuszaj męża, by się z tobą zgodził. Osiągniesz więcej, kontynuując spokojne trzymanie się swoich przekonań, az biegiem czasu zobaczysz, jak twój współmałżonek po cichu dojdzie do wniosku, że masz rację. Niemniej jednak historycy potwierdzają, że Clementine Churchill miała pozytywny wpływ na jej męża i jego decyzje.

Wera Muromtsewa-Bunina

Wera Muromtsewa otrzymała doskonałe wykształcenie: poważnie studiowała chemię, znała cztery języki, zajmowała się tłumaczeniami, lubiła współczesną literaturę. Nie jest jasne, w jaki sposób nieznany wówczas pisarz Bunin mógł ją urzec, ale młoda dama, pomimo protestów rodziny, rzuciła wszystko i wyruszyła w podróż z mężczyzną, który był od niej o 11 lat starszy. Pisarz ostatnie lata swojego życia spędził w całkowitym ubóstwie i zapomnieniu. Wera Nikolaewna została z nim do końca.

Yoko Ono

Fani The Beatles obwinili Yoko Ono za rozpad grupy - zespół przestał istnieć rok po tym, jak John Lennon zaczął spotykać się z ekscentryczną Japonką. W rzeczywistości tak nie jest: rozstanie nastąpiło na długo przed spotkaniem Johna i Yoko, ale dopiero po spotkaniu z tą kobietą muzyk był w końcu przekonany, że chce pójść w innym kierunku. Po spotkaniu z Yoko John rozpoczął karierę solową i nagrał album Imagine, którego tytułowy utwór stał się najsłynniejszą solową piosenką Lennona.

Hillary Clinton

Bill Clinton i Hillary Rodham poznali się w 1971 roku na Uniwersytecie Yale. Wkrótce po tym, jak się poznali, Bill oświadczył się Hillary, ale odmówiła: dziewczyna zamierzała zbudować karierę i uważała swoją rodzinę za przeszkodę. Jednak w 1975 roku nadal zgodziła się na małżeństwo. I od razu podjęła karierę polityczną męża.

Mercedes Barcha

Pardo Gabriel García Márquez spotkał swoją przyszłą żonę na parkiecie, gdy miała 13 lat i od razu zaproponował, że go poślubi. Dziewczyna zgodziła się, ale najpierw musiała ukończyć szkołę. Ślub odbył się dopiero 13 lat później.

Mercedes była obok Gaby podczas pracy nad powieścią „Sto lat samotności”, opiekowała się rodziną i nie przestawała wierzyć, że jej mąż jest geniuszem. Półtora roku później powieść została napisana, ale Marquez nie miał nawet pieniędzy, aby wysłać ją do redakcji. Potem Mercedes sprzedała ostatnią rzecz, jaką pozostała - suszarkę do włosów i mikser. Wkrótce powieść jej męża przyniosła ogromne opłaty, światowe uznanie i Nagrodę Nobla.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com