Każdy z nas z niecierpliwością czeka na moment, w którym można będzie wreszcie udekorować nasz dom na Święta. Jak wiadomo, ręcznie robione dekoracje sprawiają, ze dekorowanie staje jeszcze bardziej przyjemnym procesem. Ponadto, z takiego materiału jak pianka brokatowa, można zrobić niesamowicie piękne śnieżynki i inne ozdoby świąteczne, które dodadzą waszemu wnętrzu świątecznej atmosfery.

Dziś chcemy opowiedzieć wam, jak można samemu zrobić brokatową śnieżynkę na choinkę. W tym celu nam będzie potrzebna arkusze pianki brokatowej o grubości 2 milimetrów: najpierw należy wyciąć z nich kilka kwadratów o wymiarach 6*6 centymetrów.

Następnie trzeba wziąć szpikulec i narysować z tyłu wyciętej figury geometrycznej poziomą linię oraz zrobić oznaczenia na odległości o pół centymetra. Pozostawić 1,5 centymetra od krawędzi kwadratu.

Następnie z kwadratu formujemy trójkąt – błyszcząca strona powinna znajdować się wewnątrz –  i wykonujemy nacięcia zgodnie z oznaczeniami, nie sięgając do krawędzi o kilka milimetrów.

Popularne wiadomości teraz

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Maryla Rodowicz skarży się na brak pieniędzy: "Trzeba zaciskać pasa jak nigdy"

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Ale wtopa! Katarzyna Cichopek pokazała przypadkiem rozebranego męża. Ma się czym pochwalić

Teraz trzeba skleić ze sobą przeciwległe paski. Przyklejcie pierwszy rząd błyszczącą stroną na zewnątrz, a drugi – do wewnątrz. Aby to zrobić, użyjcie pistoletu do kleju.

Potrzebujemy sześciu takich elementów.

Teraz łączymy przygotowane elementy miedzy sobą, używając tego samego pistoletu.

Na koniec wytnijcie z pianki brokatowej koło i umieśćcie go na środku śnieżynki – tam, gdzie łączą się wszystkie elementy.

Zapewniamy, ze każdy z was potrafi zrobić takie śnieżynki. A jeśli przygotujecie wielokolorową piankę, możecie także zrobić z niej kolorową girlandę.