20-letnia dziewczyna o imieniu Anika Moritz jest właścicielką najmądrzejszej kotki na świecie, co zostało nawet oficjalnie potwierdzone – jej kotka znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Ulubienica Aniki ma 8 lat i ma na imię Alexis. Kotka potrafi wykonać aż 26 komend w ciągu zaledwie jednej minuty. Odpowiedni filmik został opublikowany na kanale YouYube Guinness World Records.

Zdjęcie: Guinness World Records

Anika zabrała Alexis do siebie, gdy ona była jeszcze małym kotkiem. Dziewczynka zaczęła tresować kotkę, gdy ta miała zaledwie 12 tygodni. Dziewczyna twierdzi, ze Alexis  od razu bardzo się spodobało wykonywać różne sztuczki.

„To jest nasza wspólna pasja… Alexis bardzo szybko uczyła się, wiec zw pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że ona jest wyjątkowa kotka” - mówi Anika.

Popularne wiadomości teraz

Kobieta nakarmiła uliczną kotkę, a następnie przygarnęła jej kocięta

Dzieci o jasnym i nietypowym wyglądzie. Ich piękno jest godne podziwu

Miesiąc urodzenia kobiety zdradza tajemnicę jej charakteru

Pierwsze takie sześcioraczki w Polsce: jak teraz żyją i wyglądają te wyjątkowe dzieci

Zdjęcie: Guinness World Records

Dziewczyna zaznaczyła, że ​​w ten sposób chciała udowodnić wszystkim ludziom, którzy wątpia w zdolności umysłowe kotów i uważają, że oni są tylko ozdobą salonu. Kotow da się nauczyć wielu sztuczkom – trzeba po prostu zaopatrzyć się w cierpliwość, miłość i wyrozumiałość.