Okazało się, ze przez około półtora miesiąca trzyletnie dziecko jadło wapno do bielenia ze ścian. Poinformował o tym Zespół Prasowy Policji.

W rezultacie dziewczynka trafiła do szpitala z niedowagą i opóźnieniem rozwojowym. Obecnie służba opieki nad dziećmi zajmuje się kwestia władzy rodzicielskiej – najprawdopodobniej wkrótce zatrzymana matka zostanie pozbawiona władzy rodzicielskiej. Dziecko nie ma ojca, więc przyszłość dziewczynki jest niepewna.

Dokładne przyczyny takiego zachowania matki są nadal nieznane -- kobieta miała problemy finansowe, ale przez cały ten czas otrzymywała od państwa pieniądze na utrzymanie dziecka.

Kiedy w domu zabrakło jedzenia, kobieta zamknęła się od środka i po prostu nie wychodziła z domu. Zatrzymana przyznała, że ​​boi się wychodzić z mieszkania z córką, żeby nikt jen nie zabrał od niej. Warto zauważyć, że półtora roku temu lokalni mieszkańcy już zwracali się do policji, zgłaszając problemy tej rodziny – najwyraźniej policja po prostu zignorowała to.

Na podstawie wyników przesłuchań policja wszczęła postępowanie przygotowawcze na podstawie artykułu o złośliwym niedopełnianiu obowiązków opieki nad dzieckiem. Ponadto matce zarzuca się nieudzielenie pomocy osobie w stanie zagrożenia życia oraz stosowanie przemocy domowej.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem