Okazało się, ze przez około półtora miesiąca trzyletnie dziecko jadło wapno do bielenia ze ścian. Poinformował o tym Zespół Prasowy Policji.

W rezultacie dziewczynka trafiła do szpitala z niedowagą i opóźnieniem rozwojowym. Obecnie służba opieki nad dziećmi zajmuje się kwestia władzy rodzicielskiej – najprawdopodobniej wkrótce zatrzymana matka zostanie pozbawiona władzy rodzicielskiej. Dziecko nie ma ojca, więc przyszłość dziewczynki jest niepewna.

Dokładne przyczyny takiego zachowania matki są nadal nieznane -- kobieta miała problemy finansowe, ale przez cały ten czas otrzymywała od państwa pieniądze na utrzymanie dziecka.

Kiedy w domu zabrakło jedzenia, kobieta zamknęła się od środka i po prostu nie wychodziła z domu. Zatrzymana przyznała, że ​​boi się wychodzić z mieszkania z córką, żeby nikt jen nie zabrał od niej. Warto zauważyć, że półtora roku temu lokalni mieszkańcy już zwracali się do policji, zgłaszając problemy tej rodziny – najwyraźniej policja po prostu zignorowała to.

Na podstawie wyników przesłuchań policja wszczęła postępowanie przygotowawcze na podstawie artykułu o złośliwym niedopełnianiu obowiązków opieki nad dzieckiem. Ponadto matce zarzuca się nieudzielenie pomocy osobie w stanie zagrożenia życia oraz stosowanie przemocy domowej.

Popularne wiadomości teraz

Trzy znaki będą miały w kwietniu bajeczne szczęście w finansach. Czyj portfel stanie się grubszy

Płyną sensacyjne wieści o stanie Marty Kubackiej. Sąsiedzi opowiadają o nowych szczegółach choroby żony sportowca

Adam Małysz zdradza, gdzie Marty Kubackiej udało się uratować życie. Cała prawda wyszła na jaw

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”