Okazało się, ze przez około półtora miesiąca trzyletnie dziecko jadło wapno do bielenia ze ścian. Poinformował o tym Zespół Prasowy Policji.

W rezultacie dziewczynka trafiła do szpitala z niedowagą i opóźnieniem rozwojowym. Obecnie służba opieki nad dziećmi zajmuje się kwestia władzy rodzicielskiej – najprawdopodobniej wkrótce zatrzymana matka zostanie pozbawiona władzy rodzicielskiej. Dziecko nie ma ojca, więc przyszłość dziewczynki jest niepewna.

Dokładne przyczyny takiego zachowania matki są nadal nieznane -- kobieta miała problemy finansowe, ale przez cały ten czas otrzymywała od państwa pieniądze na utrzymanie dziecka.

Kiedy w domu zabrakło jedzenia, kobieta zamknęła się od środka i po prostu nie wychodziła z domu. Zatrzymana przyznała, że ​​boi się wychodzić z mieszkania z córką, żeby nikt jen nie zabrał od niej. Warto zauważyć, że półtora roku temu lokalni mieszkańcy już zwracali się do policji, zgłaszając problemy tej rodziny – najwyraźniej policja po prostu zignorowała to.

Na podstawie wyników przesłuchań policja wszczęła postępowanie przygotowawcze na podstawie artykułu o złośliwym niedopełnianiu obowiązków opieki nad dzieckiem. Ponadto matce zarzuca się nieudzielenie pomocy osobie w stanie zagrożenia życia oraz stosowanie przemocy domowej.

Popularne wiadomości teraz

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

"Co z ciebie za matka, nie powinnaś mieć trójki dzieci, skoro potrafisz kochać tylko jedno"