Maseczki do twarzy to bardzo przyjemny element pielęgnacji. Kojarzą się z relaksem i odpoczynkiem, robimy je, kiedy mamy ochotę wyjątkowo o siebie zadbać. Każda twarz potrzebuje czasem dodatkowego, głębokiego odżywienia i nawilżenia- to właśnie zapewniają dobre maseczki. Te, które proponujemy poniżej, bez wątpienia takie są!

Fot. Pixabay

Maseczka nawilżająca

Fot. Burst, Pexels

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Będziesz potrzebować 2 łyżek miodu i 2 łyżek ciepłego mleka. Dokładnie je wymieszj i nałóż na twarz. Trzymaj ok. 20-30 minut, następnie dokładnie zmyj ciepłą wodą. Po takiej maseczce twoja skóra będzie nawilżona i idealnie gładka!

Domowy peeling enzymatyczny

Fot. Daria Shevtsova, Pexels

Weź średniej wielkości jabłko i  zetrzyj na tarce. Odciśnij nadmiar soku i dodaj kilka kropli soku z cytryny. Pozostaw na twarzy na 15 minut. Taka maseczka zadziała jak peeling enzymatyczny i złuszczy martwy naskórek. Regularnie stosowana może pomóc w zwalczaniu przebarwień.

Maseczka oczyszczająca

Fot. Burst, Pexels

Będziesz potrzebować 1/4 kostki świerzych drożdzy i 1 łyżki ciepłego mleka. Dokładnie wymieszaj ze sobą składniki. Nałóż na twarz grubą warstwę takiej maski, pozostaw na 20 minut. Taka maseczka świetnie działa na trądzik i wypryski. Jeśli dodasz do niej ulubionego oleju lub odrobinę soku z cytryny, zadziała również nawilżająco.