Maseczki do twarzy to bardzo przyjemny element pielęgnacji. Kojarzą się z relaksem i odpoczynkiem, robimy je, kiedy mamy ochotę wyjątkowo o siebie zadbać. Każda twarz potrzebuje czasem dodatkowego, głębokiego odżywienia i nawilżenia- to właśnie zapewniają dobre maseczki. Te, które proponujemy poniżej, bez wątpienia takie są!

Fot. Pixabay

Maseczka nawilżająca

Fot. Burst, Pexels

Popularne wiadomości teraz

Bliźniaki urodziły się w dwumiesięcznym odstępie. Jak wyglądają teraz

Kobieta nakarmiła uliczną kotkę, a następnie przygarnęła jej kocięta

Dzieci o jasnym i nietypowym wyglądzie. Ich piękno jest godne podziwu

Pierwsze takie sześcioraczki w Polsce: jak teraz żyją i wyglądają te wyjątkowe dzieci

Będziesz potrzebować 2 łyżek miodu i 2 łyżek ciepłego mleka. Dokładnie je wymieszj i nałóż na twarz. Trzymaj ok. 20-30 minut, następnie dokładnie zmyj ciepłą wodą. Po takiej maseczce twoja skóra będzie nawilżona i idealnie gładka!

Domowy peeling enzymatyczny

Fot. Daria Shevtsova, Pexels

Weź średniej wielkości jabłko i  zetrzyj na tarce. Odciśnij nadmiar soku i dodaj kilka kropli soku z cytryny. Pozostaw na twarzy na 15 minut. Taka maseczka zadziała jak peeling enzymatyczny i złuszczy martwy naskórek. Regularnie stosowana może pomóc w zwalczaniu przebarwień.

Maseczka oczyszczająca

Fot. Burst, Pexels

Będziesz potrzebować 1/4 kostki świerzych drożdzy i 1 łyżki ciepłego mleka. Dokładnie wymieszaj ze sobą składniki. Nałóż na twarz grubą warstwę takiej maski, pozostaw na 20 minut. Taka maseczka świetnie działa na trądzik i wypryski. Jeśli dodasz do niej ulubionego oleju lub odrobinę soku z cytryny, zadziała również nawilżająco.