Każda z nas marzy o mocnych i lśniących włosach, jak z reklamy. Niestety, osiągnięcie tego celu jest niezwykle trudne, zwłaszcza zimą, kiedy nasze włosy narażone są na mróz czy wiatr.

Dlaczego warto robić peeling skóry głowy?

Z suchymi i zniszczonymi włosami walczyła już nie jedna z nas. Na szczęście, okazuje się, że istnieje prosty i tani sposób na pozbycie się tego kompleksu.

Z pomocą przychodzi do nas siemię lniane! Tak, to właśnie ten niepozorny produkt, który niegdyś kochały nasze babcie jest urodowym hitem. Jego skład, bogaty w minerały, witaminy i tłuszcze omega-3 rewelacyjnie odżywia włosy oraz skórę głowy.

Popularne wiadomości teraz

"Mój syn przyszedł z dziewczyną. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam moją synową. Nie rozumiałam, jak można zakochać się w kimś takim"

"Albo przeniesiemy moją matkę do nas, albo wniesiemy pozew o rozwód": takie ultimatum postawił mi mąż po narodzinach mojego dziecka

"Po wypisie rodzice zabrali mnie do domu, ponieważ chciałam zrobić mężowi niespodziankę. Poszłam do mieszkania z dzieckiem, a mój mąż nie był sam"

"Dlaczego taka piękna kobieta jest smutna": miły nieznajomy podszedł do kobiety z czwórką dzieci i zaproponował jej spotkanie

Modne ozdoby do włosów na jesień

Aby zauważyć efekt działania siemienia lnianego, pamiętaj by stosować regularnie minimum jeden z poniższych sposobów.

Sposób 1. Koktajl

Przygotowanie koktajlu z siemienia lnianego na włosy jest bardzo proste. Należy gotować dwie łyżki siemienia lnianego w szklance wody przez 15 minut. Po tym czasie ugotowane siemię lniane przecedzamy przez sitko i odstawiamy płyn do wystygnięcia. Następnie trzeba wypić płyn. Możesz go dodać do soku owocowego, by nadać mu słodki smak. Pamiętaj, że regenerujący wpływ koktajlu zauważysz po minimum dwóch miesiącach.  

Dieta dr Dąbrowskiej – HIT czy KIT?

Sposób 2. Maseczka

Siemię lniane można również wykorzystać do przygotowania maseczki na włosy. W tym celu również zalewamy dwie łyżki siemienia lnianego wodą i gotujemy powoli na małym ogniu ok. 10 minut. W tym czasie woda zamieni się w żel. Następnie odstawiamy siemię lniane do ostygnięcia, by potem nałożyć go na umyte włosy, na które nakładamy ręcznik. Maseczkę trzymamy na głowie około godziny.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com