Koronawirus coraz bardziej rozpowszechnia się w całej Polski. Każdego obowizuje kwarantanna podczas której musimy siedzieć w domu. Nie można wychodzić na ulicę i komunikować się z innymi ludźmi. Niestety nie każdy trzyma się obowiązkowych zasad kwarantanny. Kroś myśli, że nie jest to zbyt poważny problem i spokojnie sobie wychodzi na ulicę. 

Polski rząd wprowadził kwarantanną karę 5 tyś. złotych i nawet jeden rok więzienia za złamanie zakazu opuszczania domu. Jednak i to nie przestraszyło ludzi. Wtedy rząd wprowadził nowe zasady na to, jak zrobić tak, aby wszyscy siedzieli w swoim domu. Stworzono specjalną aplikację, dzięki której każdy codziennie wysyła swoje selfie z domu, co udowadnia, że obecnie znajduje się w domu. 

Domowa kwarantanna

Dominika Tajner pokazała zdjęcie swojego synka po chorobie. Jak się teraz czuje?

Bardziej obowizuje to osób, które mają objawy zakażenia się czy od niedawna wróciły zzagranicy. Jeżeli nie wysyłać swoje zdjecie, to w tym momencie do twojego domu przyjeżdża policja, która już inaczej będzie rozmawiać z tobą. 

Popularne wiadomości teraz

Lara Gessler opowiada o relacjach swojej matki z pierwszym mężem. Paweł nie miał z teściową łatwego życia

Marcin Hakiel podzielił się dobrą wiadomością w mediach społecznościowych. Fani są zachwyceni takim obrotem spraw

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Nowe fakty dotyczące związku Karpiela-Bułecki z Krupińską zaskoczą wszystkich:

Pokaż, że jesteś w domu, zrób selfie!

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: wracamy z zagranicy i wjeżdżamy do Polski. Od razu, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, zostajemy objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną domową. W praktyce wygląda to tak, że na granicy wypełniamy tzw. kartę lokalizacyjną, w której wpisujemy swoje dane, w tym m.in. adres (pod którym przejdziemy kwarantannę) oraz nasz numer telefonu. Najważniejsze, aby w trakcie kwarantanny stale przebywać we wskazanym miejscu. To kwestia nie tylko odpowiedzialności, ale i solidarności. Wszystkim nam powinno zależeć na swoim i naszych bliskich zdrowiu - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. 

Aleksandra Żebrowska żartobliwie o trzeciej ciąży

Aplikacjie można pobrać w sklepach Google Play i App Store. Ona jest darmowa. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com