Prezydent Polski Andrzej Duda razem ze swoją żoną Agatą Dudą w dniach 11-13 października przebywa z oficjalną wizytą na Ukrainie. Pierwsza Dama Ukrainy Elena Zelenskaya i Pierwsza Dama Polski Agata Kornhauser-Duda odwiedziły Muzeum Nauki Małej Akademii Nauk Ukrainy (Kijów) i zapoznały się z jego interaktywnymi eksponatami.

Podczas tego przyjęcia damy zapoznały się z jego historią, odwiedziły wystawy poświęcone polskim naukowcom Marii Skłodowskiej-Curie i Janowi Czochralskiemu. Dodatkowo mogli przetestować interaktywne eksponaty w akcji.

Zdjęcie: Ofis Prezidenta

Elena Zelenskaya na swoim profilu Facebook napisała o tym, jak odbyła się jej współna wizyta z Agatą Dudą do muzeum nauki:

Z radością witam na Ukrainie pierwszą damę Polski Agathę Kornauser-Dudę. Dziś razem z Panią Agatą odwiedziliśmy Muzeum Nauki, które niedawno zostało otwarte w Narodowym Kompleksie „Expocentre of Ukraine”. I byli zachwyceni! Ponad 120 interaktywnych eksponatów z pewnością nie pozostawi obojętnym nie tylko dzieciom, ale i dorosłym

Popularne wiadomości teraz

„Moja matka zamierzała poślubić swojego młodego kolegę. Zabroniłam jej tego i ukryłam jej paszport: dlaczego miałaby to zrobić”

„Mój narzeczony powiedział, że odwiedza swoją siostrę, a potem dowiedziałam się, że nie są nawet spokrewnieni: teraz nie wiem, co robić”

„Myślałam, że matka będzie szczęśliwa, mając takich współlokatorów, ale ona tylko spojrzała na mnie, dając mi do zrozumienia, że plan był porażką”

„Jesteś nikim w tym mieszkaniu, więc musisz płacić nam czynsz: powiedzieli mi rodzice"

Рада вітати в Україні першу леді Республіки Польща Агату Корнгаузер-Дуду 🇵🇱🇺🇦 Сьогодні разом з пані Агатою відвідали...

Posted by Олена Зеленська on Monday, October 12, 2020

Zdjęcie: Ofis Prezidenta

Według pierwszej damy Ukrainy, ta wizyta była bardzo ciekawa:

Muzeum Nauki to efekt ścisłej współpracy ukraińskich i polskich specjalistów: naukowców, badaczy i pedagogów. I oba nasze kraje mogą być zasłużenie dumne z tego wyniku -dodała  Elena Zelenskaya.

Zdjęcie: Ofis Prezidenta

Zdjęcie: Ofis Prezidenta

Zdjęcie: Ofis Prezidenta

Zdjęcie: Ofis Prezidenta

Zdjęcie: Ofis Prezidenta

Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com