11 grudnia jest  dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 20 dni. W ten dzień imieniny obchodzą: Artur, Damazy, Daniel, Gościwit, Hieronim, Maria, Poncjan, Sabin, Stefan, Waldemar, Walenty, Walentyn, Wilburga i Wojmir.

Horoskop na środę 11. grudnia

Międzynarodowy Dzień Tanga

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Tanga. Ten zmysłowy taniec to jeden z głównych symboli Argentyny. Święto obchodzone jest w rocznicę urodzin Carlosa Gardela i Julio de Caro, dwóch artystów, którzy przyczynili się do popularności tanga w Argentynie i na świecie. W ten dzień urodził się Carlos Gardel - najsłynniejszy śpiewak w historii tanga i założyciel danego gatunku mużyki. Wtedy to Ben Molar przedstawił swoją propozycję ustanowienia daty, narodowym świętem tanga. Na odpowiedź musiał czekać aż 11 lat. 29 listopada 1977 roku zarząd miasta Buenos Aires uznał datę za święto; miesiąc później święto zyskało charakter ogólnonarodowy, a dziś obchodzi je już cały świat! Międzynarodowy Dzień Tanga to jest święto wszystkich fanów tego gatunku tańca, muzyki i kultury z Buenos Aires. Tango jest tańcem eleganckim i namiętnym. Żadnej odzieży sportowej, dżinsów. Tango pozwała tylko na specjalną odzież.

Zastanawiasz się, co cię czeka w ten weekend? My to wiemy!

Popularne wiadomości teraz

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

"Skąd masz takie drogie ubrania, mój kochanek mi je dał": krzyknął mężczyzna, gdy znalazł ubrania, które ukrywała jego żona

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

Więc wielki fanaci tanga, zanurzcie się w ten piękny i bardzo namiętny gatunek tańca, jak tango!

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com