Pandemia koronawirusa wywróciła, życie ludzi do góry nogami. Pojawiło się wiele obostrzeń. Rządzący nieustannie zmieniają wytyczne dotyczące zachowania się w tej trudnej sytuacji. Ludzie podzielili się na tych, którzy uważają ,że obostrzenia są konieczne i na totalnych przeciwników. Sytuacja jest bardzo trudna. Wiele kontrowersji wzbudza obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Jednak od 28 listopada 2020 w Polsce pojawiły się kolejne zasady dotyczące noszenia maseczek.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 roku  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 2091) obowiązuje od soboty.

Dramatyczne informacje z Iławy

Od wczoraj obowiązuje zakrywanie nosa i ust również w zakładach pracy. Oznacza to, że należy nosić maseczki wszędzie tam gdzie przebywa więcej niż 1 osoba  i to niezależnie od powierzchni pomieszczenia! Zjedzenie posiłku lub wypicie kawy w pracy w momencie wejścia rozporządzenia w życie stało się nielegalne.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Czy zgadzasz się z nowym postanowieniem Rady Ministrów?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com