To moment, na który czekało wiele osób. Od miesięcy pracowano nad szczepionka przeciwko koronawirusowi, a nastepnie rozpoczęto skomplikowaną drogę przyjęcia szczepionek do kraju i rozpoczęcia akcji.

Joanna Krupa dzieli się nowym zdjęciem Ashy. jej fryzura jest urocza

Nareszcie się jednak udało. Wśród zwolenników szczepionek ustawiają się już długie kolejki by móc skorzystać z tej szansy na zaszczepienie sie. Rząd ustalił jednak pewne procedury, mające na celu szybsze i bardziej sprawne przeprowadzenie akcji.

W pierwszej kolejności mają zaszczepić się pracownicy służby zdrowia. Dziś doszło do podania pierwszej szczepionki w Polsce.

W niedzielę o godzinie 8.30 rano w szpitalu MSWiA w Warszawie miało miejsce pierwsze w Polsce szczepienie przeciwko koronawirusowi. Szczepionka na COVID przygotowana przez koncern Pfizer podana została Naczelnej Pielęgniarce szpitala Alicji Jakubowskiej.

Popularne wiadomości teraz

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Wybór pielęgniarki na pierwszą zaszczepioną osobę nie jest przypadkowy. Sama zainteresowana tłumaczy...

Dyrekcja szpitala mnie wybrała. Szczepiona jako pierwsza jest pielęgniarka, to ukłon w stronę ciężko pracujących pielęgniarek i położnych.

Następnie kolejne osoby w innych szpitalach zaczęły przyjmować szczepionki.

Pierwsze szczepionki trafiły do Polski w piatek około godziny 22. W ciagu 5 najbliższych dni począwszy od dziś ma trwać akcja szczepień personelu medycznego.

Życzymy dużo zdrowia!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com