Swięta to szczególny czas, kiedy spotykamy się z bliskimi, obdarowujemy się prezentami i wspominamy dawne historie. To właśnie wtedy zapominamy o troskach o stresującej pracy.

Jednak nie dla każdego z nas okres Świąt to czas wyjątkowy i piękny. Nawet nie zdajemy sobie sprawę z tego, ile osób wśród nas jest zupełnie samotnych. Nasze społeczeństwo się starzeje, a często to właśnie staruszkowie zostają na ten okres zupełnie sami. Nie mają nikogo.

Trzynasta emerytura w 2020 jak będzie wyglądać cała procedura?

Wg danych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, w Polsce żyje około 280 tys. osamotnionych osób po 80. roku życia. Jedna na dziesięć takich osób nie jest odwiedzana w domu, a co dwudziesta nigdy z niego nie wychodzi.

Tyle pieniędzy przeznaczamy na prezenty, ozdoby choinkowe czy jedzenie. Możemy część z naszych pieniędzy przeznaczyć na pięknieszy gest, który może komuś spełnić marzenie.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Poznaliśmy ulubioną parę show-biznesu

Oprócz tego, że możesz zaprosić znajomego staruszka na swoją Wigilię, możesz też wesprzeć Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Wystarczy już 50 zł, żeby jedna starsza osoba mogła zjeść kolację wigilijną w gronie serdecznych osób, a także dostać gwiazdkowy upominek.

Akcję w tym roku wsparła firma IKEA, przedstawiając ciekawą reklamę. W spocie zwrócono uwagę na to, że nawet najpiekniejsze meble i wnętrze nie zastąpi ludzi.

Warto też pamiętać o tym, by nie nie tylko przypominać sobie o starszych osobach od Święta, ale też na co dzień. Nasi dziadkowie i babcie opiekowali się nami, jak byliśmy malutcy. Teraz czas się odwdzięczyć. W końcu czas to najdroższa waluta dzisiejszego świata.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com