Swięta to szczególny czas, kiedy spotykamy się z bliskimi, obdarowujemy się prezentami i wspominamy dawne historie. To właśnie wtedy zapominamy o troskach o stresującej pracy.

Jednak nie dla każdego z nas okres Świąt to czas wyjątkowy i piękny. Nawet nie zdajemy sobie sprawę z tego, ile osób wśród nas jest zupełnie samotnych. Nasze społeczeństwo się starzeje, a często to właśnie staruszkowie zostają na ten okres zupełnie sami. Nie mają nikogo.

Trzynasta emerytura w 2020 jak będzie wyglądać cała procedura?

Wg danych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, w Polsce żyje około 280 tys. osamotnionych osób po 80. roku życia. Jedna na dziesięć takich osób nie jest odwiedzana w domu, a co dwudziesta nigdy z niego nie wychodzi.

Tyle pieniędzy przeznaczamy na prezenty, ozdoby choinkowe czy jedzenie. Możemy część z naszych pieniędzy przeznaczyć na pięknieszy gest, który może komuś spełnić marzenie.

Popularne wiadomości teraz

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

"Moja synowa zrujnowała moje urodziny swoją obecnością. Gdzie był umysł mojego syna, kiedy się z nią żenił"

Poznaliśmy ulubioną parę show-biznesu

Oprócz tego, że możesz zaprosić znajomego staruszka na swoją Wigilię, możesz też wesprzeć Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Wystarczy już 50 zł, żeby jedna starsza osoba mogła zjeść kolację wigilijną w gronie serdecznych osób, a także dostać gwiazdkowy upominek.

Akcję w tym roku wsparła firma IKEA, przedstawiając ciekawą reklamę. W spocie zwrócono uwagę na to, że nawet najpiekniejsze meble i wnętrze nie zastąpi ludzi.

Warto też pamiętać o tym, by nie nie tylko przypominać sobie o starszych osobach od Święta, ale też na co dzień. Nasi dziadkowie i babcie opiekowali się nami, jak byliśmy malutcy. Teraz czas się odwdzięczyć. W końcu czas to najdroższa waluta dzisiejszego świata.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com