Odkąd rozpoczęły się katastrofalne pożary w Australii, ludzie ale też zwierzęta robią co mogą, by uratować inne gatunki, którym grozi śmierć.

Pożary w Australii nie ustępują. Ludzie o wielkim sercu ryzykują zdrowie, by ratować zwierzęta. Zdjęcia chwytają za serce

Tak było i tym razem, kiedy pies rasy golden retriever uratował małą koalę.

Kiedy właściciele psa wstali w poniedziałkowy poranek, ich oczom ukazał się niespotykany widok. Na ganku, jak w każdy inny dzień, leżał ich pies. Jednak tuż przy nim była kurczowo uczepiona grzbietu pieska koala.

Popularne wiadomości teraz

"Mój syn przyszedł z dziewczyną. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam moją synową. Nie rozumiałam, jak można zakochać się w kimś takim"

"Dziewczyna w bardzo krótkiej spódniczce stanęła na progu i uśmiechając się bezczelnie, powiedziała, że jest kochanką mojego męża"

"Albo przeniesiemy moją matkę do nas, albo wniesiemy pozew o rozwód": takie ultimatum postawił mi mąż po narodzinach mojego dziecka

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

Koala była bardzo mała, więc prawdopodobnie jej mama zgubiła ją ze swojej torby. Prawdopodobnie, gdyby nie pies, małe zwierzę nie przetrwałoby same.

Rasa golden retriever znana jest ze swej opiekuńczości. Takie psy świetnie sprawdzają się przy dzieciach. Nic więc dziwnego, że zwierzę zaopiekowało się małym stworzeniem, które ewidentnie potrzebowało pomocy.

Koala następnego dnia otrzymała weterynaryjną pomoc, a pies stał się okolicznym bohaterem.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com