Okazuje się, że istnieje rasa psów, która jest bardzo podobna do husky, ale w przeciwieństwie do husky, psy tej niezwykłej rasy w ogóle nie rosną.

Husky to niesamowita rasa psów. Przedstawiciele tej rasy są bardzo urocze, piękne i ciekawskie. Wiele osób marzy o takim zwierzaku, ale nie wszyscy rozumieją, że trzymanie husky w mieszkaniu jest bardzo trudne, a raczej nawet niedopuszczalne. Te psy są bardzo aktywne, wesołe, zabawne, wymagają dużo uwagi, długich spacerów i dużo przestrzeni.

Husky jest jedną z najbardziej aktywnych i zawsze pełnych energii ras psów. Dlatego podczas aktywnych zabaw w mieszkaniu podekscytowany husky może zepsuć meble i inne rzeczy. Ponadto husky najczęściej jest bardzo głośny, ponieważ uwielbia szczekać.

Okazuje się, że na świecie istnieje mini wersja husky — ta niesamowita rasa nazywa się Alaskan klee kai.

Popularne wiadomości teraz

Co mała Nena dostała w prezencie od ukochanej babci Magdy Gessler? To jest najbardziej praktyczny prezent

Mama weszła do kuchni i zobaczyła, jak jej córeczka tańczy. Piękne i zapalające

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Kenza Zouiten to kobieta, która ma najprzystojniejszego męża na świecie. Tak uważają jej fanki

Charakterystyczne cechy rasy Alaskan klee kai

Psy rasy klee kai zostały wyhodowane przez przypadek. Pewnego dnia amerykańska hodowczyni Linda S.Spurlin zobaczyła malutkiego psa rasy husky. Zwykle dorosłe psy husky ważą od 15 do 25 kilogramów, a ten ważył tylko 8 kilogramów. Okazało się, że miała miejsce pewna naturalna mutacja, w wyniku której ten husky pozostał miniaturowym.

Od tego momentu Linda i jej rodzina zaczęli hodować psy rasy mini-husky. Nawiasem mówiąc, tę rasę często tak i nazywają.

Klee kai okazały się nie tylko miniaturowymi kopiami dorosłych husky, ale także bardziej przystosowanymi do życia w mieszkaniu. Te psy są spokojne, zabawne, przyjazne, nie tak aktywne i głośne jak zwykłe husky, bardziej zrównoważone i posłuszne.

Nowa rasa psów szybko zaczęła zdobywać popularność. Maksymalna waga psa tej rasy wynosi 10 kilogramów, a wysokość w kłębie – 42 centymetry.

Alaskan klee kai wygląda dokładnie jak szczeniak husky. Jednak w przeciwieństwie do swojego przodka on pozostanie takim szczeniakiem na zawsze.

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana