Te przesądy ciążowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Czy wierzyć w ogóle w przesądy? Każdy ma swoja opinie na ten temat. Oto są kilka znaków przesądów, związanych z poczęciem bliźniaków:

Po 30 roku życia szanse na zajście w ciążę bliźniaczą wzrastają

Holenderscy naukowcy już dawno udowodnili, że na zdolność poczęcia i urodzenia bliźniaków w dużej mierze wpływa hormon folikulotropowy. U młodych kobiet tego hormonu najczęściej jest zbyt mało, natomiast u kobiet po 30 roku życia ten hormon jest produkowany w wystarczających ilościach. Dlatego uważa się, że bardziej dojrzale kobiety mają większe szanse na poczęcie i urodzenie bliźniaków.

Przestań brać pigułki antykoncepcyjne, a będziesz mieć bliźniaki

Nawet niektórzy lekarze zgadzają się z tym, że szanse zajścia w ciążę bliźniaczą podwajają się po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego jeśli używasz prezerwatyw lub wkładki domacicznej, zacznij stosować hormonalne środki antykoncepcyjne. I dopiero po tym, jak przestaniesz je brać, będziesz miała większe szanse na poczęcie bliźniaków.

Popularne wiadomości teraz

Co wydarzyło się w życiu osobistym Marty Manowskiej

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Jeśli w twojej rodzinie ktoś już miał bliźniaki, twoje szanse na poczęcie bliźniaków także są duze

Istnieją różne opinie na ten temat. Niektórzy twierdzą, że ta „skłonność” do poczęcia bliźniaków jest przekazywana tylko po stronie matki, inni uważają, że bliźniaki mogą się pojawić co drugie pokolenie w rodzinie. W pewnym stopniu to wszystko częściowo jest prawda. Wszystkie te szczegóły są absolutnie nieistotne –  jeśli w twojej rodzinie kiedyś byli bliźniaki (nawet siedemdziesiąt lat temu), oznacza to, że masz dość duże szanse na urodzenie bliźniaków. Nie wiemy, czy to jest dobra wiadomość dla ciebie lub zła, pamiętaj tylko, że to tylko hipoteza, a nie żadna gwarancja.

Aby począć bliźnięta, trzeba jeść dużo ignamu

Ignamy są analogiczne do naszych ziemniaków, tylko że pochodzi z obszarów tropikalnych. Uważa się, że spożycie tego produktu zwiększa szanse zajścia w ciążę bliźniaczą. Więc możesz spróbować dodać ignam do swojego codziennego menu. Co prawda, znaleźć ten produkt w naszym kraju nie jest tak łatwo.

Puszyste oraz wysokie kobiety częściej mają bliźnięta

Niektórzy uważają, że puszyste kobiety są bardziej skłonne do poczęcia bliźniaków, ponieważ ich wzrost i waga pozwalają im urodzić dwóch maluchów. Co prawda, ​​naukowcy wciąż nie znaleźli naukowego potwierdzenia tego przesądu.

Należy jednak pamiętać o tym, że wszystkie te przesady nie są panaceum ani gwarancją tego, że będziesz miała bliźnięta. W końcu to loteria genetyczna. Dlatego po prostu przygotuj się do tego, że zostaniesz matka, a ile dokładnie będziesz miała dzieci i jakie oni będą, wcale nie jest takie ważne. Tak czy inaczej, jesteśmy pewni, że twoje dziecko będzie najbardziej ukochaną osobą (a może i nie jedną) w Twoim życiu.