Mężczyzn często bywa bardzo trudno zrozumieć. Kiedyś jechałam autobusem. Pogoda wtedy była obrzydliwa: padał deszcz ze śniegiem, pod nogami było błoto.

Miałam na sobie zwykłe dżinsy i puchową kurtkę z futerkiem. To futerko było mokre, wiec wyglądałam jak mokry, poszarpany kot. Ponadto byłam niepomalowana. Jechałam ze szpitala, w którym leżała moja babcia. Nagle podszedł do mnie jakiś facet i zaprosił na randkę.

Chłopak był przyzwoicie ubrany. Mimo że miałam wtedy zły humor, zgodziłam się dać mu swój numer telefonu. Byłam zaskoczona, kiedy naprawdę do mnie zadzwonił i zaprosił do teatru.

Ubrałam się odpowiednio: dobry strój i płaszcz z alpaki. Jestem zwykłą dziewczyną i w naszym mieście prawie wszyscy się tak ubierają. Lecz wyraz twarzy tego faceta, po tym jak on zobaczył mnie w teatrze, zaskoczył mnie jeszcze więcej!

Facet pomyślał, że poznał prostaczkę, lecz się pomylił… Widać było, że jest rozczarowany. Ta randka w teatrze była naszym ostatnim spotkaniem, ponieważ nie spełniłam jego oczekiwań. Najprawdopodobniej chłopak po prostu się przestraszył. Rzeczywiście, wielu mężczyzn nadal uważa, że ​​takie dziewczyny jak ja mają zbyt wysokie wymagania i oni muszą im sprostać. Jednak to jest jakaś bzdura. On naprawdę mi się spodobał, wiec nasza znajomość mogła się rozwinąć w poważny związek.

Popularne wiadomości teraz

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Karol Strasburger cieszy się ze swojego ojcowstwa: "Laurze pozwalam na budzenie mnie o trzeciej nad ranem"

Ale wtopa! Katarzyna Cichopek pokazała przypadkiem rozebranego męża. Ma się czym pochwalić

Facet wystraszył się, ponieważ pomyślał, ze nie sprosta moim oczekiwaniom. Jemu spodobała się zwykła ślicznotka, ale on nawet nie mógł pomyśleć, że ona ma może okazać się spektakularna i zadbana kobieta, która ma jakiekolwiek wymagania wobec mężczyzny.

To jest dylemat większości mężczyzn. Wiem o tym z własnego doświadczenia.

1.     Wszyscy mężczyźni podświadomie pragną być przywódcami. Dlatego wola widzieć obok siebie prostsza, naiwna, młodsza od siebie dziewczynę, aby pokazać swoje przywództwo i dominację. Takiej dziewczynie łatwiej zaimponować, oczarować ja oraz stać się dla niej autorytetem.

2.     Natomiast taka dziewczyna nie może być ciekawa pod względem intelektualnym i emocjonalnym, bo jest zbyt naiwna, powierzchowna, nie ma żadnego doświadczenia. Dlatego mężczyzna chce widzieć obok siebie mądrą kobietę, z którą ciekawie jest spędzać czas nie tylko w łóżku, ale także rozmawiać, spacerować, wspólnie angażować się w różne projekty rodzinne czy zawodowe.

Photo by Gemma Chua-Tran on Unsplash

Jednak z taką kobietą nie jest łatwo, bo ma doświadczenie, wie, czego chce od życia, niełatwo jest ją zaskoczyć. Najczęściej takie kobiety pracują i zarabiają pieniądze, więc samych komplementów im nie wystarczy.

W rezultacie mężczyźni unikają takich kobiet, mimo że marzą akurat o takiej kobiecie obok siebie.

Myślę, że każdy mężczyzna powinien przede wszystkim sam zdecydować, czego on potrzebuje: luzu i braku jakichkolwiek problemów w związku, czy głębokiego i ciekawego związku. Dopiero wtedy mężczyzna może zacząć budować jakiekolwiek relacje z kobietą.