Pies w mieszkaniu w bloku nie zawsze jest dobrym pomysłem. Niektóre rasy potrzebują znacznie więcej przestrzeni. Sprawdzamy, jakie psiaki idealnie nadają się na mały metraż.

Owczarek niemiecki, który potrafi skorzystać z toalety jak człowiek? Nagranie z jego udziałem podbija internet

Mieszkanie w bloku i posiadanie psa nie wykluczają się wzajemnie. Ważne aby pamiętać aby nikt w tej sytuacji nie cierpiał. Podpowiadamy jakie rasy dobrze czują się w bloku i jak sprawić by psiak był szczęśliwy.

Cavalier king charles spaniel

Tego psiaka cechuje łagodne usposobienie. Łatwo przywyczaja się do trybu życia swojego właściciela. Jest wesoły i towarzyski. Nie potrzebuje zbyt długich spacerów. To doskonały pies rodzinny. Bywa uparty dlatego ważne, aby jego właściciel był konsekwenty.

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Agata Duda ma powód do radości. Posypią się gratulacje

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Maltańczyk

Tego psiaka charakteryzuje duża potrzeba obcowania z człowiekiem. Właściciele niepotrzebnie robią z niego maskotkę choć sympatyczny pyszczek rozczula każde serce. Piesek jest towarzyski i sprawia wrażenie zawsze wesołego. Cechuje go duża empatia. Lubi kiedy poświęca mu się dużo uwagi. Niekiedy bywa zazdrosny o nowych domowników.

Chihuahua

To najmniejsza rasa świata. Jest mały lecz wyjątkowo bystry. Lubi się uczyć, a najbardziej krzywdzące dla niego jest to, że wielu traktuje go jedynie jako dodatek do torebki. Jego hałaśliwość spowodowana jest wyrażaniem emocji. Z uwagi na niewielkie rozmiary trzeba dbać o jego bezpieczenstwo, szczególnie w trakcie zabaw z małymi dziećmi.

Należy jednak pamiętać że bez względu na to jaką rasę wybierzemy to jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie całkowicie zależne od człowieka. Kierujmy się więc sumieniem i rozsądkiem, a nie emocjami.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com