Pies w mieszkaniu w bloku nie zawsze jest dobrym pomysłem. Niektóre rasy potrzebują znacznie więcej przestrzeni. Sprawdzamy, jakie psiaki idealnie nadają się na mały metraż.

Owczarek niemiecki, który potrafi skorzystać z toalety jak człowiek? Nagranie z jego udziałem podbija internet

Mieszkanie w bloku i posiadanie psa nie wykluczają się wzajemnie. Ważne aby pamiętać aby nikt w tej sytuacji nie cierpiał. Podpowiadamy jakie rasy dobrze czują się w bloku i jak sprawić by psiak był szczęśliwy.

Cavalier king charles spaniel

Tego psiaka cechuje łagodne usposobienie. Łatwo przywyczaja się do trybu życia swojego właściciela. Jest wesoły i towarzyski. Nie potrzebuje zbyt długich spacerów. To doskonały pies rodzinny. Bywa uparty dlatego ważne, aby jego właściciel był konsekwenty.

Popularne wiadomości teraz

Firma sprzątająca posprzątała jego dom. Efekt wprawia w osłupienie

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Ananasy z cukinii: nie da się odróżnić od prawdziwych!

Kalendarz strażaków z Australii z małymi kotkami. Na ten widok od razu zrobi Ci się gorąco

Maltańczyk

Tego psiaka charakteryzuje duża potrzeba obcowania z człowiekiem. Właściciele niepotrzebnie robią z niego maskotkę choć sympatyczny pyszczek rozczula każde serce. Piesek jest towarzyski i sprawia wrażenie zawsze wesołego. Cechuje go duża empatia. Lubi kiedy poświęca mu się dużo uwagi. Niekiedy bywa zazdrosny o nowych domowników.

Chihuahua

To najmniejsza rasa świata. Jest mały lecz wyjątkowo bystry. Lubi się uczyć, a najbardziej krzywdzące dla niego jest to, że wielu traktuje go jedynie jako dodatek do torebki. Jego hałaśliwość spowodowana jest wyrażaniem emocji. Z uwagi na niewielkie rozmiary trzeba dbać o jego bezpieczenstwo, szczególnie w trakcie zabaw z małymi dziećmi.

Należy jednak pamiętać że bez względu na to jaką rasę wybierzemy to jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie całkowicie zależne od człowieka. Kierujmy się więc sumieniem i rozsądkiem, a nie emocjami.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com