Ponoć, kiedy kobieta decyduje się na zmianę fryzury, zawsze wiąże się to z dużą przemianą w jej osobistym życiu. Jeśli Ty również marzysz o metamorfozie, przeczytaj nasz poradnik, aby sprawdzić jaka fryzura pasuje do twojego kształtu twarzy, byś od fryzjera wróciła zadowolona, co jak wiemy, nie zawsze jest pewne.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Fryzury do okrągłej twarzy

Jeśli jesteś właścicielką okrągłej twarzy to wiesz, jak dopasowanie odpowiedniej fryzury jest ważne, by twarz wyszczuplić, zamiast podkreślić jej krągłości. Okrągła twarz cechuje się brakiem zarysowania kości policzkowych, dość niskim czołem i krótkim podbródkiem. Nie martw się, wiele piękności ma właśnie okrągłą twarz. Sama Selena Gomez jest na to świetnym dowodem. Taki kształt bowiem często wiąże się z obecnością dużych oczu i zmysłowych ust – a o tym marzy każda z nas. Unikaj gładkich fryzur, prostych grzywek i krótkich cięć. Idealną fryzurą będzie dla Ciebie np. long bob z pofalowanymi włosami i lekko opadającymi kosmkami na twarz. Koniecznie zasłoń swoje skonie.

Fryzury do kwadratowej twarzy

Kwadratowa twarz charakteryzuje się szeroką i mocną szczęką oraz szerokim czołem. W porównaniu do okrągłej twarzy – Twoje kości policzkowe są mocno zarysowane. Odpowiednia fryzura powinna złagodzić rysy twarzy. Najlepiej sprawdzą się tu długie, falowane włosy opadające na ramiona. Tutaj sprawdzi się również modna grzywka skierowana na dwie strony twarzy. Unikaj fryzur do linii brody i prostych grzywek. Olivia Wilde, udowadnia, że kwadratowa twarz może dodać wiele seksapilu!

Popularne wiadomości teraz

Kobieta nakarmiła uliczną kotkę, a następnie przygarnęła jej kocięta

Horoskop miłosny: Jak zdobyć serce mężczyzny, znając jego znak zodiaku

Sześć kobiet z różnych krajów, które urodziły po 50.

Pierwsze takie sześcioraczki w Polsce: jak teraz żyją i wyglądają te wyjątkowe dzieci

Fryzury do owalnej twarzy

Jeśli masz owalną twarz to znaczy, że jesteś prawdziwą szczęściarą. Owal to uniwersalny kształt do której pasuje niemal każda fryzura. Dzięki zachowanym proporcjom może pozwolić sobie na każde cięcie. Jak najbardziej możesz podążać za trendami, które często się zmieniają.

Łatwe i szybkie do wykonania fryzury – musisz je wypróbować!

Fryzury do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna to szerokie czoło i wąska szczęka ze spiczastą brodą. Anja Rubik jest topową przedstawicielką twarzy o takim kształcie. Na jej przykładzie można stwierdzić, że najlepiej przy takim kształcie postawić na fryzury cieniowane i wystrzępione, o dość krótkiej długości. Unikaj uczesań odsłaniających czoło czy długich włosów. Fryzura a’la Ariana Grande na pewno się u Ciebie nie sprawdzi.

Fryzury do podłużnej twarzy

Wysokie czoło i wydłużona broda to szczególne cech twarzy podłużnej. Idealna fryzura powinna optycznie skrócić twarz i delikatnie ją zaokrąglić. Najlepiej sprawdzą się tu równe cięcia. Postaw na skręt, bowiem nadanie objętości fryzurze jest tu kluczowe. Sarah Jessica Parker świetnie pokazuje, jak się nosić się z podłużną twarzą. Bujne włosy to podstawa.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz tu koleżanka.com