Twarz okrągła

twarz okrągła

Jeśli jesteś właścicielką okrągłej twarzy to wiesz, jak dopasowanie odpowiedniej fryzury jest ważne, by twarz wyszczuplić, zamiast podkreślić jej krągłości. Okrągła twarz cechuje się brakiem zarysowania kości policzkowych, dość niskim czołem i krótkim podbródkiem. Nie martw się, wiele piękności ma właśnie okrągłą twarz. Sama Selena Gomez jest na to świetnym dowodem. Taki kształt bowiem często wiąże się z obecnością dużych oczu i zmysłowych ust – a o tym marzy każda z nas. Unikaj gładkich fryzur, prostych grzywek i krótkich cięć. Idealną fryzurą będzie dla Ciebie np. long bob z pofalowanymi włosami i lekko opadającymi kosmkami na twarz. Koniecznie zasłoń swoje skonie.

Selena Gomez fot. Getty Images

Chrissy Teigen fot. Instagram

Katarzyna Cichopek

Popularne wiadomości teraz

Psycholog wyjawił skrywaną prawdę o związku Hakiela i Kurzajewskiego. Nie pozostawiła złudzeń

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Modne paznokcie na jesień 2020. Takiego manicure będą zazdrościć ci koleżanki

Twarz kwadratowa

twarz kwadratowa

Kwadratowa twarz charakteryzuje się szeroką i mocną szczęką oraz szerokim czołem. W porównaniu do okrągłej twarzy – Twoje kości policzkowe są mocno zarysowane. Odpowiednia fryzura powinna złagodzić rysy twarzy. Najlepiej sprawdzą się tu długie, falowane włosy opadające na ramiona. Tutaj sprawdzi się również modna grzywka skierowana na dwie strony twarzy. Unikaj fryzur do linii brody i prostych grzywek. Olivia Wilde, udowadnia, że kwadratowa twarz może dodać wiele seksapilu!

Olivia Wilde fot. Getty Images

Margot Robbie fot. Getty Images

Aneta Kręglicka

Twarz owalna

twarz owalna

Jeśli masz owalną twarz to znaczy, że jesteś prawdziwą szczęściarą. Owal to uniwersalny kształt do której pasuje niemal każda fryzura. Dzięki zachowanym proporcjom może pozwolić sobie na każde cięcie. Jak najbardziej możesz podążać za trendami, które często się zmieniają.

Jessica Alba fot. Getty Images

Keira Knightley fot. Getty Images

Edyta Górniak

Monika Zamachowska z nową fryzurą. Teraz przypomina Małgorzatę Rozenek

Twarz trójkątna

twarz trójkątna

Twarz trójkątna to szerokie czoło i wąska szczęka ze spiczastą brodą. Anja Rubik jest topową przedstawicielką twarzy o takim kształcie. Na jej przykładzie można stwierdzić, że najlepiej przy takim kształcie postawić na fryzury cieniowane i wystrzępione, o dość krótkiej długości. Unikaj uczesań odsłaniających czoło czy długich włosów. 

Anja Rubik fot. Getty Images

Sandra Bullock fot. Getty Images

Twarz prostokątna

Wysokie czoło i wydłużona broda to szczególne cech twarzy podłużnej. Idealna fryzura powinna optycznie skrócić twarz i delikatnie ją zaokrąglić. Najlepiej sprawdzą się tu równe cięcia. Postaw na skręt, bowiem nadanie objętości fryzurze jest tu kluczowe. Sarah Jessica Parker świetnie pokazuje, jak się nosić się z podłużną twarzą. Bujne włosy to podstawa.

Sarah Jessica Parker fot. Getty Images

Meghan Fox, fot. Getty Images

Anna Mucha

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com