Kolorem roku 2020 był klasyczny niebieski, ale na następny rok Instytut Pantone wybrał aż dwa kolory naraz, co się zdarza dość rzadko. Przeczytaj materiał, aby dowiedzieć się szczegóły.

Na 2021 rok eksperci Instytutu Pantone przygotowali nie jeden, a aż dwa kolory. Ich zdaniem w nadchodzącym roku popularne będą jasnoszary i ciepły żółty kolor.

Zgodnie z koncepcją ekspertów te dwa absolutnie niepodobne do siebie kolory – żółty i szary – są w stanie wesprzeć siebie nawzajem w tak niezwykłym połączeniu. Ponadto, te kolory tworzą dość harmonijne połączenie:

Żółte kwiaty na szarym tle symbolizują 2021 rok
Żółte kwiaty na szarym tle symbolizują 2021 rok

Żółty i jasnoszary – trendy 2021 roku
Żółty i jasnoszary – trendy 2021 roku

Popularne wiadomości teraz

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Finał WOŚP przeniesiony. Owsiak zdecydował się na ważny krok

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

„PANTONE 13-0647 Illuminating to jasny i wesoły kolor, żywy i rozgrzewający, nasycony energią słoneczną. Natomiast PANTONE 17-5104 Ultimate Grey symbolizuje mocne i niezawodne ponadczasowe elementy, na które można się opierać w każdej sytuacji" - eksperci Instytutu .

Żółty oraz jasnoszary kolor
Żółty oraz jasnoszary kolor

W jaki sposób Instytut Pantone wybiera „kolor roku”?

Okazuje się, że nie ma tu żadnej tajemnicy. Eksperci analizują zdjęcia użytkowników sieci społecznościowych i na tej podstawie robią wnioski o tym, jakie kolory ludzie preferują. Najczęściej kolor jest jeden, ale w 2021 roku będą aż dwa takich kolory.

„Świat online odczłowiecza wiele rzeczy w naszym życiu, dlatego instynktownie szukamy odcieni, które dają nam ludzkie ciepło i kontakt. Szukamy kolorów, w których czujemy się komfortowo, które nie drażnią nas i kojarzą się z czymś naturalnym i realnym”, - mówią eksperci.

„Na nasz wybór wpływa wiele czynników, co więcej, na ten wybór wpływa coraz więcej nowych technologii i osiągnięć, które wpływają na teksturę i materiały, i w końcu na kolor”.

Oto są kolory z poprzednich lat:

2020 - Classic Blue;

2019 - Living Coral;

2018 - Ultra Violet;

2017 – Greenery;

2016 - Rose Quartz i Serenity;

2015 -  Marsala;

2014 - Radiant Orchid;

2013 - Szmaragd.

Kolory ustalone przez Instytut Pantone, natychmiast stają się bardzo modne w projektowaniu wnętrz, ubrań oraz innych dziedzinach życia.