Każda roślina domowa może nie tylko ozdobić wnętrze, ale także stworzyć wokół siebie specyficzną aurę, która jednej osobie odpowiada, a innej zupełnie nie. Aby kwiat cieszył swojego właściciela i pomagał mu w trudnych chwilach, roślinę można dobrać zgodnie ze znakiem zodiaku. Jaki kwiat jest patronem każdego znaku koła zodiakalnego?

Baran

Ten znak żywiołu ognia jest odpowiedni dla roślin o czerwonych, bordowych, różowych lub pomarańczowych kwiatach i liściach. Jasne kolory będą symbolizować silną osobowość, a w ich towarzystwie Baran poczuje się pewnie i będzie mógł odnieść sukces.

gerania, screen youtube
gerania, screen youtube
gerania, screen youtube

Jakie kwiaty do wnętrz są odpowiednie dla Barana: echmea brylantowa, echmea pasiasta, granatowiec karłowaty, pelargonia ogrodowa, azalia indyjska i japońska, begonia królewska, euphorbia brylantowa.

Popularne wiadomości teraz

"Moi rodzice zaplanowali całe moje życie, nie pytając o moje poglądy, ale ja zrobiłam to inaczej: mam jedno życie"

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

"Ja tu rządzę": moja teściowa robiła mi wyrzuty przy gościach, ale przypomniałem jej, na czyj koszt żyje

"Syn postanowił przedstawić nas swojej narzeczonej, która okazała się mieć temperament, ale nie zgodziliśmy się na jej warunki: byliśmy rozczarowani"

Byk

Silne, niewymiarowe rośliny pomogą im poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne, oczyścić energię i atmosferę. Ważne jest, aby roślina rosła w pięknej i solidnej doniczce, ponieważ w tym znaku zodiaku ważny jest nie tylko sam kwiat, ale także jego oprawa.

Zamiocúlcas, screen youtube
Zamiocúlcas, screen youtube
Zamiocúlcas, screen youtube

Byk powinien mieć lilię, begonię, fiolet uzambara, cyklamen perski, gloxinia, Kalanchoe, Zamiocúlcas, pierwiosnek. Te kwiaty przyczynią się do osiągnięcia dobrobytu materialnego.

Bliźnięta

Bliźnięta powinny kupić rośliny, które staną się talizmanem na dobre relacje z przyjaciółmi. Ponadto powinny one poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne znaku i oczyścić atmosferę w domu.

Ponieważ przedstawiciele tego znaku zodiaku ciężko znoszą rutynę, odpowiednie dla nich są kwiaty, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji.

Chlorophytum, screen youtube
Chlorophytum, screen youtube
Chlorophytum, screen youtube

Rośliny domowe dla Ciebie to: szparag pierzasty, szparagówka, szparagówka Meyera, paprocie, bluszcz, palma pierzasta, tradescantia, chlorophytum.

Rak

Przedstawiciele tego znaku zodiaku są osobami skromnymi i rodzinnymi, więc będą im odpowiadać tradycyjne rośliny, które tworzą komfort i wzmacniają relacje rodzinne.

Raki powinny zdecydować się na następujące kwiaty: spathiphyllum, fikus, kalanchoe, sansewieria, peperomia krzewiasta, fuksja hybrydowa, aloes, agawa amerykańska, begonia.

Lew

Żywioł ognia Lwa wymaga jasności i luksusu, dlatego przedstawiciele tego znaku zodiaku powinni wybierać rośliny wewnętrzne o gęstej zieleni i dużych kwiatach. Może to być róża chińska, kamelia, kalla, kamelia japońska, geranium królewskie.

roślina domowa, screen youtube
roślina domowa, screen youtube
roślina domowa, screen youtube

Panna

Panny uwielbiają prostotę i elegancję, nie boją się pracy. Palma ze swoimi ogromnymi zielonymi gałęziami to idealne połączenie stylu i dostojności.

Ta roślina domowa nigdy nie wyjdzie z mody, a przy odpowiedniej uwadze i pielęgnacji będzie rosła w Twoim domu przez dziesiątki lat. Dodatkowo jego klasyczny zielony kolor wkomponuje się w każde wnętrze.

Waga

Ten znak zodiaku będzie potrzebował rośliny domowej, która wygląda imponująco, więc Waga prawdopodobnie zdecyduje się na wdzięczne i eleganckie rośliny domowe.

Takie kwiaty jak: orchidea, hibiskus, hortensja, azalia indyjska, chryzantema drobnokwiatowa, hortensja, kroton, doskonale wpiszą się we wnętrze urządzone przez Librę i pomogą w ustanowieniu pokoju między partnerami.

Skorpion

Wiele osób nie rozumie Skorpionów i odbiera ich tajemniczą i wyalienowaną postawę jako coś nieprzyjemnego. Jest jednak roślina domowa, która sprawi, że częściej będziesz okazywać łagodność. A to jest drzewo pieniędzy. Wprowadzi beztroską energię do każdej przestrzeni, tworząc relaksującą atmosferę. Dodatkowo roślina ta nie wymaga zbytniej pielęgnacji.

drzewo pieniędzy, screen youtube
drzewo pieniędzy, screen youtube
drzewo pieniędzy, screen youtube

Strzelec

Ci przedstawiciele żywiołu ognia są bardzo energiczni. Potrzebujesz więc rośliny domowej, o którą nie musisz dbać, ale i tak będzie się dobrze czuła. A ta roślina to kaktus. Ta pustynna piękność jest odporna na suszę (zatrzymuje wodę w liściach) i prawie nie wymaga regularnego podlewania. Możesz postawić go w swoim pokoju, zapomnieć i wrócić do niego za kilka miesięcy — a będzie tak samo piękny, jak wtedy, gdy widziałeś go po raz ostatni.

kaktus, screen youtube
kaktus, screen youtube
kaktus, screen youtube

Koziorożec

Powolne i uparte Koziorożce dążą do stabilizacji. Są one odpowiednie i pomagają roślinom, które rosną powoli:

Yucca — wprowadza do domu spokój i życzliwość, pomaga nabrać pewności siebie;

Fikus — pomaga w koncentracji, ocenie własnych sił i podjęciu właściwej decyzji;

Dracaena — dostosowuje się do porządku i organizacji.

Dracaena, screen youtube
Dracaena, screen youtube
Dracaena, screen youtube

Wodnik

Wodniki to bardzo kolorowe postacie, które uwielbiają wszystko, co nietypowe. Twoja roślina domowa powinna mieć taką samą wyjątkową aurę jak Ty sam.

Hypoestes to roślina, która z pewnością przypadnie Ci do gustu. Nie wymaga obfitego podlewania i uwagi, co jest dość zgodne ze znakiem zodiaku Wodnik. Wargowe liście hypoestes będą ozdobą każdego wnętrza. A dzięki szerokiej gamie kolorów i kształtów, z pewnością znajdziesz roślinę wystarczająco ekscentryczną, by pasowała do Twojego stylu.

Hypoestes, screen youtube
Hypoestes, screen youtube
Hypoestes, screen youtube

Ryby

Przedstawiciele tego znaku zodiaku są znani jako romantyczni marzyciele. Ale masz głębszą mistyczną stronę, którą inni nie zawsze dostrzegają. Energia twojego znaku wodnego i intuicja daje ci zdolność przewidywania wydarzeń.

Bambus to idealna roślina domowa. Nie tylko przyniesie szczęście w Twoim życiu, ale będzie wymagać wiele uwagi. W ten sposób Ryby będą mogły okazać całą swoją troskę.

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, ta roślina z pewnością przyniesie lata radości i dobrobytu do twojego domu.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net