Astrologia ma wiele aspektów. Horoskop na każdy dzień w radiu lub w gazecie nie pomoże ci poznać i znacząco poprawić jakość swojego życia. Natomiast znajomość cech charakteru swojego znaku da ci narzędzie do pracy nad sobą i pomagania sobie w trudnych sytuacjach. Jednym z nich jest kolor.

Każdy znak zodiaku ma swój własny kolor, który pomaga wykorzystać jego silne strony.

PODSTAWOWE KOLORY ZODIAKU

Baranczerwony kolor. Aktywny, odważny, podekscytowany, odważny, czasem agresywny. Cechuje go radość oraz szczerość. Czerwony to najbardziej jaskrawy kolor. Podnieca, ponieważ ma silną wolę, jest odważny, a nawet chamski.

Jego osobliwością jest to, że w świetle dziennym jest to najbardziej jaskrawy kolor, ale najmniej zauważalny o zmierzchu, gdyż jego choleryczna, krzycząca energia nie przenosi się do tajemniczego świata zmierzchu.

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Opiekunem znaku Barana jest Mars, nawiasem mówiąc, także czerwony.

Bykjasnozielony kolor – naturalny, miękki, spokojny. Odświeża, odnawia, daje upust uczuciom. Satysfakcjonuje, harmonizuje, przynosi radość, uduchowienie, ciepło oraz szczerość. To kobiecy kolor, który symbolizuje spokój, ochronę oraz troskę. To kolor mądrości, życia wiecznego oraz nadziei.

Opiekunem znaku Byka jest Wenus.

Bliźniętażółty kolor – towarzyski, zrelaksowany. Uwielbia interakcję, aktywne poszukiwania i żywą energię. Żółty to najbardziej otwarty, młodzieńczy, wesoły i lekki kolor, dążący do nowoczesności i nowości. Jest towarzyski i aktywny, porywczy i ekscentryczny. Przewraca świadomość, łamie schematy, niszczy ograniczenia. Potrafi wyrwać się z każdej formy i stworzyć własną, nową formę.

Władcą Bliźniąt jest Merkury.

Rak – szmaragdowozielony – charakteryzuje się wrażliwością oraz silną intuicją. Wydają się oderwani i odizolowani, ale w środku są nadmiernie emocjonalni. Bardzo kobiece oraz wietrzne. Ten odcień zieleni, w porównaniu z zielenią Byka, jest bardziej wyrafinowany i zimny, plastyczny, ale zamknięty i niestabilny emocjonalnie, smutny, wewnętrznie mobilny, zewnętrznie obojętny, dziwny i marzycielski.

Osobliwości Raka i szmaragdowozielonego koloru najbardziej współbrzmią z Księżycem.

Lewpomarańczowy lub złoty – to niekończący się przepływ energii. Pobudza, orzeźwia, poprawia nastrój. Pomarańczowy to najcieplejszy, najprzyjemniejszy, najbardziej pozytywny i radosny kolor. Równoważy pragnienia i możliwości. Daje wsparcie umysłowi. Symbolizuje dojrzałość. Symbolizuje luksus, szczęście. Daje wiarę w siebie, w swoją seksualność. Wzbudza apetyt, wypełnia sobą każdą przestrzeń.

Władcą Lewa jest Słońce.

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Pannaszary kolor – umiarkowany, neutralizujący. Jest skromny, dokładny, skłonny do analizy. Szary to połączenie czerni i bieli, które jest synonimem skrajności. Szczegółowy, pracowity, uważny. Elastyczny, praktyczny i elastyczny.

Za władczynię znaku Panny jest uważana Ceres.

Wagacytrynowy – najbardziej delikatny, niepewny, wyrafinowany kolor, który ma tendencję do łączenia się z bielą, który równoważy wszystkie kolory. Niezdolny do niezależności, lecz dość pikantny. Empatyczny, potrafi pocieszyć innych. Nie jest tak intensywny, jak żółty, bardziej statyczny, skromny i harmonijny. Sugeruje miękki kontakt, ale także wywołuje poczucie niepewności i ukrytej przebiegłości, zdrady i zależności od okoliczności zewnętrznych.

Patronem Wagi jest planetoida Chiron.

Skorpionburgundowy – nasycony emocjonalnie, namiętny, potężny. Potrafi stłumić, żądać. Jest erotyczny, budzi instynkty. Ten ciemniejszy odcień czerwieni, w przeciwieństwie do czerwieni Barana, jest mniej otwarty, bardziej skryty, napięty: jest w nim pewna tajemnica i ciężkość, jest bardziej intensywny i dlatego powoduje więcej emocjonalnego podniecenia niż fizycznego, jak Baran.

Planetą Skorpiona jest Pluton.

Strzelec – niebieski – duchowy kolor kontemplacji kosmicznego dystansu, kieruje w głąb, nieskończoność. Wzbudza wewnętrzne zaufanie, zainteresowanie zagadnieniami wszechświata. To kolor wiary i religii, tradycji, lojalności. Uwielbia uczciwość, szczerość i harmonię. Pozwala zachwycić się czymś nieziemskim. Według badań statystycznych akurat niebieski jest najbardziej lubianym przez ludzi kolorem, co potwierdza jego autorytet.

Patronem Strzelca jest Jowisz.

Koziorożec – brązowo-czarny – oznacza stabilność, konserwatyzm, realizm. Pracowity, wymagający, pryncypialny, cichy. Czarny to ciężki kolor. Symbolizuje protest i zamkniecie się w sobie. Pesymistyczny, poważny, w ogóle nie odbija światła.

Władcą Koziorożca jest Saturn.

Wodnikneonowy niebieski – perspektywa, beztroskość, powiększenie przestrzeni. Gościnny, przyjazny, beztroski. Sprawia, że marzenia wzbijają się w powietrze, otwiera świadomość, daje poczucie beztroski, budzi pragnienie nadprzyrodzonego, otwiera podświadomość. Niebieski to kolor aktywności myśli i fantazji.

Planetą Wodnika jest Uran.

Rybyfioletowy – sprzeczny i tajemniczy. Podatny na opinie innych ludzi, ofiarny, pokorny. Fioletowy jest cudownym i magicznym kolorem, który w niezwykły sposób wpływa na duszę człowieka, odurza umysł i tłumi psychikę.

Planetą Ryb jest Neptun.