Test Kolorów Lüschera

Wyniki takich testów dostarczają wiele przydatnych informacji o stanie psychoemocjonalnym zarówno dorosłych, jak i dzieci. Test Lüschera pomoże ci zrozumieć twój obecny stan psychoemocjonalny. Ten test jest oparty na ośmiu kolorach i jest jednym z najciekawszych testów takiego rodzaju.

Pierwszy etap

Weź arkusz papieru i długopis. Spójrz na obrazek z kolorami. Wybierz kolor, który najbardziej ci się podoba w danym momencie. Ważne: nie analizuj, jaki kolor tak naprawdę lubisz lub jaki kolor jest obecnie modny. Musisz abstrahować od wszystkiego i po prostu wybrać jeden kolor, który w danym momencie jest przyjemny dla twojego oka.

Następnie wybierz drugi kolor, trzeci i tak dalej... od najbardziej do najmniej przyjemnego dla twojego oka.

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

Drugi etap

Weź nowy arkusz i powtórz ta czynność. Zachowaj spokój i nie próbuj powtórzyć swojego pierwotnego wyboru.

Pierwszy etap pokazuje to, do czego dążymy, a drugi – to, jak naprawdę wygląda nasze życie.

Przejdźmy do interpretacji wyników tego testu.

Co oznacza każdy z tych punktów?

Pierwszy punkt określa środki, których używasz do osiągnięcia swoich celów.

Drugi punkt to cel, do którego zmierzasz.

Punkty trzeci i czwarty pokazują, jak się czujesz w obecnej sytuacji.

Piąty i szósty punkty w niektórych sytuacjach odzwierciedlają twoje ukryte pragnienia i potrzeby, które zdecydowałeś odłożyć na później.

Siódmy i ósmy punkty reprezentują rzeczy, których nie lubisz.

Znając znaczenie punktów, przejdzmy do interpretacji kolorów.

Znaczenie kolorów

Najpierw podzielmy kolory na dwie kategorie: podstawową i drugorzędną. Podstawowa grupa obejmuje niebieski, niebiesko-zielony, pomarańczowo-czerwony i jasnożółty. U osoby, która jest w harmonii i spokoju, te kolory zajmują pierwsze 5 pozycji.

Drugorzędne kolory: fioletowy, czarny, brązowy, szary. Te kolory należą do grupy negatywnej, która zawiera twoje ukryte lub jawne lęki, niepokój i niezadowolenie z sytuacji.

Niebieski kolor symbolizuje spokój i zadowolenie. Jeśli masz go na pierwszym miejscu na pierwszym etapie, oznacza to, że potrzebujesz spokoju. W drugim etapie, odzwierciedlającym rzeczywistość, wybór koloru niebieskiego jest najkorzystniejszym wynikiem. Oznacza to, że w tej chwili odczuwasz spokój i harmonie.

Niebiesko-zielony kolor symbolizuje pewność siebie i upór. Pozycja tego koloru wskazuje na to, czy brakuje ci pewności siebie oraz zaufania do ludzi wokół ciebie. Jeśli umieściłeś ten kolor w drugim etapie na ostatnich pozycjach, oznacza to, że masz słaby charakter i potrzebujesz wsparcia bliskich.

Pomarańczowo-czerwony to kolor aktywnych działań, podniecenia, czasem agresji. W zależności od tego, gdzie go umieściłeś, mówi on o twojej determinacji do działania i chęci rozwiązać wszelkie problemy.

Jasnożółty – ten kolor wybierają wesołe i towarzyskie osoby. W połączeniu z niebieskim on daje najbardziej pozytywny efekt.

Ten test naprawdę pomaga śledzić swój stan psychoemocjonalny, więc zalecamy od czasu do czasu do niego wracać.