Kiedy jesteś po czterdziestce i zaczynasz odczuwać niezwykłe objawy, możliwość zajścia w ciążę jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której myślisz.

Wielkanoc 2021. Co postanowił rząd w sprawie świąt

Ale Monica Thompson otrzymała szokujące wieści od swojego lekarza po tym, jak dostała skurczów żołądka i nudności - miała siedem i pół miesiąca.

Popularne wiadomości teraz

Syn Krzysztofa Krawczyka otwiera się o Marianie Lichtmanie. Emocjonalne słowa, które poruszają serca

Odeszła wybitna aktorka Barbara Borys-Damięcka. Mama Grzegorza Damięckiego miała 85 lat

Niesamowite odkrycie. Tajemnicza przeszłość ojca Macieja Kurzajewskiego odkryta

Małgorzata Rozenek-Majdan pożegnała syna. Nie może uwierzyć, jak to się stało. "Jeszcze niedawno nosiłam na rękach i przytulałam"

Thompson, która pochodzi z Las Vegas, powiedziała Inside Edition, że po raz pierwszy pomyślała, że ​​może mieć grypę po tym, jak zaczęła źle się czuć. Więc poszła do swojej lokalnej pilnej opieki. „Wchodzi lekarz i pyta:

„ Czy myślisz, że możesz być w ciąży? ”, A ja odpowiadam:„ Haha, tak. Nie ma mowy. Jestem za stara, żeby mieć dzieci. Prawdopodobnie przechodzę menopauzę ”- powiedziała.

Thompson i tak przeszła test ciążowy i wtedy właśnie wkroczyła rzeczywistość.

„To jak uderzenie w ceglaną ścianę” - powiedziała. „Woah, teraz mam dziecko”.

Mówi, że było to szczególnie szokujące zarówno dla Thompsona, jak i jej narzeczonego, ponieważ niedawno przeszła terapię zdrowotną i faktycznie schudła 20 funtów, więc w ogóle się nie pokazywała.

Krystyna Przybylska w szpitalu. Co to spowodowało

Następnego dnia Thompson musiała zostać przewieziona do szpitala, kiedy rozpoczęła czynny poród. Jej syn Jayden urodził się w wyniku nagłego cesarskiego cięcia i ważył zaledwie 3 funty i 9 uncji. Po pobycie na oddziale intensywnej terapii był gotowy do powrotu do domu.

Jayden szybko rośnie, a Thompson mówi, że jego przybycie wydawało się takie, jakie miało być.

Ale jak często dochodzi do przypadkowego zajścia w ciążę w wieku około 40 lat?

Niezbyt, mówi Christine Greves, MD, położna / ginekolog z certyfikatem zarządu w Szpitalu dla Kobiet i Niemowląt Winnie Palmer. Zwraca uwagę, że nawet jeśli kobiety w wieku około 40 lat zachodzą w ciążę, istnieje wysokie ryzyko poronienia.

Ogólnie dr Greves mówi, że kobiety po czterdziestce nie powinny stresować się przypadkową ciążą, ale powinny mieć świadomość, że może się to zdarzyć.

Ale dla Thompson, która przez 16 lat próbowała zajść w ciążę ze swoim mężem, zanim zmarł w 2016 roku, narodziny jej dziecka okazały się niesamowitym cudem. „Pomyślałam:„ Wow, jestem mamą ”- powiedziała. „Czułam się dobrze. Czułam się kompletna ”.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com