Gorset dla matek w ciąży.

W czasach wiktoriańskich każda dziewczyna musiała spełniać pewne standardy urody, kobiety w ciąży nie były wyjątkiem. Gorset był obowiązkową czescią szafy, więc ciężarne dziewczyny musiały go nosić. Uważano, że gorset jest dodatkowym wsparciem dla oczekującej matki, ale z powodu tego "modnego" atrybutu dziecko nie było w stanie rozwijać się normalnie, co często skutkowało poronieniami i różnymi patologiami.

Chloroform jako środek znieczulający

Lekarze zaczęli stosować znieczulenie na początku XIX wieku. Pacjenci wdychali chloroform, aby złagodzić ból. Ten rodzaj znieczulenia miał negatywny wpływ na układ nerwowy, więc wiele kobiet, oprócz bólu, odbywały się stępienia innych uczuć, które często powodowały śmierć noworodka.

Odzież specjalna

W tamtych czasach wielki brzuch był czymś bardzo nieprzyzwoitym. Uważano, że dziecko urodzi się piękne tylko wtedy, gdy jego matka będzie miała na sobie najlepsze stroje w czasie ciąży i wyglądała bezbłędnie. Początkowo były to sukienki z fenolinowymi pierścieniami w modzie, co sprawiło, że kobieta w ciąży była znacznie szczuplejsza. Później, gdy popularność nabyły bardziej powściągliwe sukienki, w celu ukrycia "nieprzyzwoitego" brzucha zaczęli szyć ubrania z różnego rodzaju draperiami.

Palenie

W dzisiejszym świecie palenie w czasie ciąży jest przestępstwem przeciwko zdrowiu dziecka, ale w epoce wiktoriańskiej było uważane za coś innego. Lekarze tego czasu przepisywali tytoń jako lek i wzywali panie do palenia w celu poprawy procesu trawienia.

Promienie słońca są złe.

Kolejny absurdalny warunek musiały spełnić kobiety w ciąży w XIX wieku. Uważano, że promienie słoneczne mają negatywny wpływ na płód, więc kobiety zmuszone były nosić gęste sukienki z długimi rękawami, nawet jeśli na ulicy było +35. Parasol był nieodzownym atrybutem dla kobiety w ciąży w słoneczne dni.

Alkohol

Kieliszek czerwonego wina jest tylko dobry, lekarze zalecali. Jedynym problemem było to, że większość kobiet nie czuły miarę i nie rozumiały, kiedy przestać, pijąc na zasadzie "lekarza pozwalają, a więc można".

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

 2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

 3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  Popularne wiadomości teraz

  Chłopiec maszerował przed królewską strażą. To, co zrobił żołnierz, jest po prostu niewiarygodne

  52-letnia Jennifer Aniston pokazała się bez makijażu. Jaki jest sekret jej młodości

  Magda Boczarska pozuje w "stroju Ewy". Fani: " Bosko Pani tu wygląda"

  Kobieta urodziła niezwykłe trojaczki. To pierwszy raz w praktyce medycznej. Zdjęcia

 4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

 5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana