20 stycznia  jest 20 dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 345 dni. W ten dzień imieniny obchodzą:  Fabian, Fabiana, Sebastian oraz Dobiegniew, Dobroniega, Dobrożyźń, Dobrzegniew, Eutymiusz, Euzebiusz, Maur. 

Na dzień 20 stycznia przypada niebieski poniedziałek. Co to znanczy? Niebieski poniedziałek (Blue Monday) to jest depresyjny poniedziałek. Kto w wymyślił ten dzień i dlaczego w ogóle istnieje coś takiego?

Joanna Krupa bawi się na imprezie ze przyjaciółkami

Niebieski poniadziałek

Brytyjski psycholog Cliff Arnall z Cardiff University. To on jest autorem pojęcia Blue Monday. Stworzył specjalną formulę, dzięki której wyznaczył depresyjny dzień w roku. Ten dzień przypada na styczeń, dlatego że w tych czasach skończyli już się święta, pogoda nie jest zbyt wesołą i słoneczną oraz pojawili się problemy finansowe, które otrzymaliśmy po świętach.

Popularne wiadomości teraz

Nowe restrykcje w Polsce. Zaczynamy kolejny lockdown

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Formuła niebieskiego poniedziałku

 Co trzeba robić w ten dzień? Jeżeli mamy depresyjny poniedziałek, to całkiem nie oznacza, że musimy siedzieć w domu i nic nie robić. Dostroić się do negatywu, obciążać się złymi myślami. Jak minie ten dzień, załeży tylko od samych nas. Na pewno nie ma szansy, aby spodziewać się w ten dzień czegoś złego, zawsze trzeba przygotowywać siebie na pozytywny ład. 

Uderzające podobieństwo! Zobaczcie celebrytów, których dzieci wyglądają jak ich małe kopie!

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com