Nasza planeta jest domem dla mnóstwa niesamowitych mieszkańców. Jest masa gatunków zwierząt i roślin, których nie zobaczymy nawet w zoo czy w ogrodach botanicznych.

Przedstawione poniżej gatunki zwierząt są bardzo wyjątkowe, głównie z powodu oryginalnego wyglądu i w związku z tym – ograniczoną liczebnością.

Top 5 najdziwniejszych psiaków na świecie

1-Antylopy saiga

Zwierzęta te zamieszkują stepy Eurazji i co jest dla nich charakterystyczne, mają niezwykle dziwnie ukształtowane nosy. Ich przerośnięte nozdrza tworzą krótką trąbę, która spełnia dwie istotne funkcje – w zimie nagrzewa powietrze przed dostaniem się do płuc, w lecie filtruje kurz i pomaga chłodzić organizm.

Popularne wiadomości teraz

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

Tradycyjny polski miodownik. Sprawdzony przepis

2-Jelonkowiec błotny

Występuje w Chinach i Korei. To sympatycznie wyglądające stworzenie ma ukryte w szczękach dwa duże górne kły. Jelonek nie wykorzystuje ich jednak do zdobywania pokarmu, lecz terytorium. Z tego powodu zwany jest też niekiedy jeleniem wampirem.

3-Japoński krab pacyficzny

To olbrzymie zwierzę ma największą rozpiętość nóg spośród wszystkich stawonogów żyjących na ziemi. Mimo wyglądu mówi się, że mają spokojnie i delikatne usposobienie.

4-Nietoperz morski

Zwany po angielsku Red-lipped Batfish występuje na Galapagos. Nie do końca wiadomo, w jakim celu usta ryby są w rzucającym się w oczy czerwonym kolorze.

5-Jaskółka morska

Zwana także niebieskim smokiem, jaskółka morska wydaje się niegroźna – ma zaledwie 3 cm długości. W rzeczywistości jest to jadowita bestia, żywiąca się meduzami, która wykorzystuje 

6- Owczarek z Bergamo

Pies pasterski pochodzący z Alp, można go spotkać w górskich wioskach na północ od Mediolanu. Ten pies jest ekspertem od wypasu bydła i owiec. Jednak najbardziej znany jest za sprawą swojej sierści przypominającej dready.

7-Trzewikodziób

Jest to ptak wielkości bociana zamieszkujący podmokłe tereny wschodniej Afryki. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest dziób wyglądający jak but. Dziób ma na tyle ostre zakończenia, że ptak może odcinać głowę swojej ofiary.

8-Żółwiak trójpazurzasty

Żółw ma wygląd upodabniający go bardziej do gada z nieproporcjonalnie długą szyję zakończoną nietypowym nosem, wykorzystywanym do różnych celów, m.in. do oddychania powietrzem podczas całkowitego zanurzenia w wodzie.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com