Milionerzy to polski teleturniej, prowadzącym którego jest Hubert Urbańki. Emitowany jest w telewizji TVN. Program oparty na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?". Główną nagrodą w tym pogramie jest milion złotych.

Program Milionerzy

Za całą historię "polskich milionerów" tą kwotę wygrali tylko trzy uczestnika: w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

Osoby o tych imionach skazane są na sukces i dobrobyt

Czym jest Peszel? Pytanie, które zambrzmiało w programie, kosztowało 125 tyś. złotych. Prezenter udostępnił 4 opcji odpowiedzi: 

Popularne wiadomości teraz

"Dziewczyna w bardzo krótkiej spódniczce stanęła na progu i uśmiechając się bezczelnie, powiedziała, że jest kochanką mojego męża"

"W sobotę zastałam syna i synową w ich mieszkaniu. Otworzyłam drzwi kluczem i oniemiałam"

"Po wypisie rodzice zabrali mnie do domu, ponieważ chciałam zrobić mężowi niespodziankę. Poszłam do mieszkania z dzieckiem, a mój mąż nie był sam"

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

A. zbiór danych ludzi i zawodów

B. karbowana rura na kable  

C. jednostka przewozowa

D. mięsne danie

Jak zachować świeżość bananów na dłuższy czas? Pomoże w tym jeden ciekawy trik

Uczestnik nie miał już żadnych możliwości do wykorzystania kół ratunkowych. Po krótkim przemyśleniu postanowił zrezygnować z gry. A prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmiała tak: Peszel to odpowiedź B. karbowana rura.

Prowadzący Hubert Urbański

Jeżeli mówimy szeroko, to Peszel to tworzywowa karbowana rura elektroinstalacyjna (systemu Peschla) na kable teletechniczne: elektryczne, telefoniczne, światłowody lub rury sanitarne (wodociągowe, centralnego ogrzewania, kanalizacyjne, itp.). Karby w rurze umożliwiają łatwiejsze tworzenie łuków i jednocześnie pozytywnie wpływają na trwałość mechaniczną osłony.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com